Ще років 10 тому зоною значного виродження картоплі був переважно південь України. Однак сьогодні сума позитивних температур на півночі країни робить і цю територію зоною швидкого виродження картоплі, розповів директор єдиної приватної компанії із селекції картоплі в Україні ПрАТ НВО «Чернігівеліткартопля» Ігор Шкурко.
За його словами, це змушує робити сортозаміну та сортооновлення кожні 6-8 років і скорочує вирощування продуктивних сортів до 4-5 років.
«Ми ведемо насінництво тих сортів, які ростуть за спекотних умов, при високих температурах, майже повній відсутності вологи і, що дуже важливо, не потребують зрошення. Розуміємо, що майже 90% картоплі вирощується в домогосподарствах, і не всі мають змогу встановити полив, тому орієнтуємось на селекцію посухостійких сортів, які не потребують поливу», — зазначає Ігор Шкурко.
Він додає, що хоч від підбору сорту напряму залежить майбутній урожай, сертифікований насіннєвий матеріал картоплі використовується переважно сільгосппідприємствами та фермерськими господарствами.
«Населення ж оновлює свій насіннєвий фонд нечасто і, як правило, протягом багатьох років використовує посадкову картоплю, відсортовану від картоплі товарної. А сортозаміна та сортооновлення полягають в обміні між сусідами чи знайомими посадковим матеріалом невідомого походження та такого, що вже вирощувався протягом тривалого часу. З цієї причини домогосподарства в основному мають низьку врожайність картоплі», — пояснює Ігор Шкурко.
При цьому він додає, що чотири сорти картоплі «Чернігівеліткартопля» вже районовані, і на випробуванні знаходиться ще 10 сортів. Для того, щоб районувати сорт по всій Україні, він розсилається на дослідні станції, де три роки проводиться його тестування.
SEEDS.org.ua за інформацією AgroPortal.ua
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!