Зміїне ранчо та кози-павуки: ферми, які вас здивують

0 1 283

В Україні досить поширеними стали равликові, креветкові та страусові ферми. Дехто досі вважає їх екзотикою. Утім, у світі існує безліч незвичних господарств, які можуть справді здивувати, пише SEEDS. І дійсно – хіба можна зрівняти вже звичних нам виноградних равликів з екзотичними зміями чи козами-павуками?

Австралія – континент з унікальною фауною. Лише тут мешкають такі тварини, як кенгуру чи качкодзьоб. Також в Австралії налічується велика кількість різновидів змій. Ці плазуни бувають навіть свійськими. У Австралії є зміїне ранчо. Усього на фермі представлено 15 видів змій, серед яких значну частину складають пітони. Розведення змій є досить прибутковим бізнесом, адже вироби зі зміїної шкіри популярні у всьому світі, а зміїна отрута вже давно активно використовується в медицині, і вартість її дуже висока, пише Agri-Gator News.

Одним з найдорожчих видів кави у світі є Копі Лувак. Тваринка мусанга, або азійська пальмова цивета споживає плоди кавового дерева, але в шлунку тварин перетравлюється лише оболонка плоду, кавові ж зерна не пошкоджуються і виходять з послідом. Зерна з посліду миють, сушать, смажать та продають. Особливого смаку Копі Лувак надає цибетин, який входить до складу шлункового соку тваринок. Таким же способом виготовляти каву можуть і слони. У Тайланді існує спеціальна слонова ферма поблизу кавових плантацій. Пропустивши зерна через свій шлунок, слони покращують якість продукту та значно підвищують його ціну.

ГМО можуть бути не лише помідори чи картопля, а й тварини. Університет у штаті Юта займається розведенням кіз із геном павука-шовкопряда. Зовні генно модифіковані кози нічим не відрізняються від звичайних рогатих тварин, а ось у їхньому молоці міститься велика кількість шовку.

Особливої уваги заслуговують перлинні ферми. Це досить прибуткова справа, адже ціни на прикраси з перлин достатньо високі. На острові Пхукет у Таїланді займаються розведенням перлинних устриць. Щороку фермери вирощують до 100 000 раковин. Більше двох років раковини проводять у теплій воді, перш ніж в них виросте готова перлина.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!