Змагання баношу і мамалиги влаштували на Вінниччині
Рецептура баношу і мамалиги дещо схожа, адже в основі обох страв – кукурудзяне борошно. Банош асоціюють із традиційною кухнею західних регіонів України, а от мамалигу частіше згадують у прив’язці до кухні Молдови. Утім останню страву традиційно готують і на Вінниччині. Фестиваль, присвячений обом кукурудзяним смаколикам, пройшов 3 жовтня у Студенянській територіальній громаді (Вінницька обл.), повідомляє SEEDS.
Відвідувачів Етно FoodFest “Мамалига VS Банош” пригощали обома стравами. Кожен мав сказати, що смакує більше. Також організатори влаштували майстер-класи з приготування традиційних страв. Взяли участь у фестивалі і представники з Молдови.
“Мамалига, на відміну від баношу, готується не на вершках, а на воді. Вона начебто більш демократична, але до неї додають безліч “присмачок”, – шкварки з підчеревини і м’ясну піджарку, бринзу, вершкове масло і свіжий сир, а в деяких селах готують мамалигу на раковій юшці і подають з вареними раками. Наші господині постаралися, є з чого вибрати. А оскільки зготувати величезний казан каші справа непросто, залучили до неї і чоловіків”, – зазначила в коментарі для Укрінформ керівниця проєкту Етно FoodFest “Мамалига VS Банош” Надія Гандзій.
Цього року захід провели вперше, але організатори планують зробити фестиваль традицією та організовувати його щорічно. Також Етно FoodFest “Мамалига VS Банош” візьме участь у конкурсі Українського культурного фонду.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!