Зерносушарка для фермера: обрати зараз та скоротити витрати у майбутньому

0 350

Останнім часом популярність зерносушильного обладнання серед українських фермерів значно зросла. Як правильно розрахувати необхідну продуктивність і обрати опції, що допоможуть економити при експлуатації? Публікуємо поради досвідчених спеціалістів.

Зерносушарка – в деякому сенсі база будь-якого елеватора. Саме з неї зазвичай починається шлях аграрія у великий світ елеваторів, інвестиція ж у це обладнання окупається доволі швидко: фермер заощаджує на сушінні/очищенні/зберіганні/відвантаженні на стороні й уже не залежить від черг на зерносховищах.

Владислав Переходько, керівник регіонального представництва компанії KMZ Industries, яка нещодавно оголосила про злиття ПрАТ «Карлівський машинобудівний завод» з елеваторним напрямком Variant Agro Build, підтверджує тенденцію: останні кілька років продажі сушарок суттєво збільшуються.

Владислав Переходько, керівник регіонального представництва компанії KMZ Industries

«Збільшення продажів викликано і зростанням попиту на ринку в цілому, і, зокрема, зростанням популярності наших зерносушарок Brice-Baker — єдиних іноземних зерносушарок, що виробляються в Україні. З огляду на наявні замовлення вже зараз бачимо, що цей рік за кількістю продажів цього обладнання стане рекордним для нашої компанії».

Зазвичай фермери обирають зерносушарки потужністю від 10 до 25 т/год (або 200–500 т/добу) по кукурудзі при знятті вологості від 24 до 14%, говорить фахівець KMZ Industries. А ще наголошує: першочергова задача при виборі зерносушарки – правильно розрахувати потрібну продуктивність. Аби і потреби у сушінні повністю закрити, і зайвого не витрачати.

«Продуктивність сушарки розраховують з огляду на кількість зерна, яке збирається у господарстві й надходить на елеватор за добу. Наприклад, комбайни за добу збирають 200 т продукції, і господарство планує працювати 20 годин щодоби (4 години необхідні для проведення технологічних зупинок). Отже, продуктивність сушарки: 200 т/20 год = 10 т/год».

Потрібно врахувати і максимальний процент вологості, із яким зерно зазвичай надходить на елеватор, і саму культуру. Наприклад, так: зерносушарка продуктивністю 10 т/год із вологістю 22 % по кукурудзі.

Щодо інших нюансів вибору зерносушарки, тут Владислав Переходько радить звертати увагу не лише на ціну цього обладнання, а й на вартість подальшої експлуатації й використовувати різноманітні опції її оптимізації.

«Що стосується зерносушарки Brice-Baker, то як альтернативу системі аспірації, що стримує виділення 97,85 % пилу за межі цієї сушарки, ми також пропонуємо систему пилопригнічення: вона теж ефективна, а фермери віддають їй перевагу через більш привабливу ціну.

А система рекуперації тепла (коли частина відпрацьованого повітря із найменшим вмістом вологи та повітря після охолодження подаються через вентилятор до камери гарячого повітря для повторного використання) у наших зерносушарках дозволяє фермерам на 20–30 % знизити використання палива порівняно із зерносушарками без рекуперації».

Щодо способів зниження використання палива, спеціалісти також радять не просушувати занадто вологе зерно за один раз: окрім підвищених витрат палива це ще і підвищений процент бою, особливо для кукурудзи. Також обов’язковою умовою для заощадження палива під час зерносушіння називають попереднє очищення зерна від грубих домішок.

До речі, значною економією у процесі експлуатації окуповуються зерносушарки на альтернативних видах палива. Недарма найбільш популярні вони у фермерському сегменті. Проте для початку таке обладнання потребує вкладень у теплогенератор із теплообмінником і вимагає комплексного підходу ще на стадії проєктування. А ще – комплексу обладнання, яке, зокрема, включає систему видалення попелу, систему зберігання і подачі палива, димову трубу й димосмоки.

«Наша Brice-Baker працює як на природному газі, так і на альтернативі — пелетах, трісці, соломі тощо. Можливе навіть підключення обох видів палива одночасно. Проте і підбір такого рішення завжди індивідуальний: рентабельність використання сушарки на альтернативі потрібно розраховувати для кожного окремого господарства».

Звісно, найбільш вигідне таке рішення для господарств, у яких наявні власні джерела альтернативного палива, наголошує Владислав Переходько.

«Якщо власного альтернативного палива немає, обов’язково потрібно враховувати логістику: адже чим легший продукт, тим дорожча його доставка».

Щоб рішення було дешевше газу (найдешевшого наразі виду палива), при щільності продукту не вище 300 кг/м куб. логістичне плече не повинно перевищувати 80 км, резюмує Владислав Переходько.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!