Збільшуємо врожай сої за допомогою біопрепаратів: поради фахівця

0 171

Сьогодні однією з головних проблем аграріїв є проблема забруднення ґрунту, оскільки застосування пестицидів та хімікатів вже спричинило велику шкоду навколишньому середовищу. Саме тому, сьогодні все більш популярними стають біологічно безпечні біодобрива, завдяки яким сільгоспвиробники мають змогу суттєво зменшити використання хімічних добрив. Окрім екологічності, ці препарати мають цілу низку переваг, однією з яких є економія засобів для обробки землі.  Про те, наскільки більш доцільно використовувати саме біодобрива, розповів Ігор Чайка, керівник відділу продажів та маркетингу компанії «Агрітема» під час практичного семінару «Прибуткове вирощування зернобобових культур та картоплі».

Компанія «Агрітема» провела аналіз економічної ефективності використання їх продукції з урахуванням мінімальної врожайності та мінімальних закупівельних цін. Так, застосування азотофіксуючого інокулянту «БіоБуст» в комбінації з хімічними добривами, зменшує витрати на обробку одного га сої на $77 у порівнянні з класичною схемою застосування хімічних добрив. Крім того, збільшення врожайності при використанні цього препарату становить 15%. Загалом, додатковий дохід на 1 га може скласти $183. При використанні такі інокулянти як «РізоФікс» і «АгріБактер» витрати можуть знизиться на $55.

Також експерт звернув увагу на новому фосформобілізуючому препараті «Райс Пі», який використовується як стимулятор зросту кореневої системи та як пробіотик.

Продукт добре себе зарекомендував не тільки на сої, а й на таких культурах як кукурудза, пшениця, соняшник та інші. Проте найбільшу економічну ефективність при використанні цього препарату було зафіксовано на картоплі: при використанні «Райс Пі» середня врожайність цієї культури зросла  на 10%, а загальні витрати на добрива зменшились на $100 у порівнянні з використанням виключно хімдобрив. Таким чином, економічна ефективність на 1 га становить до $900 на 1 гектар.

Слід зазначити, що для більш оптимального ефекту, багато виробників зараз об’єднують азотофіксуючі ризобактерії з фосформобілізуючими. Так найкраща врожайність сої була отримана при комбінації таких препаратів як «Райс Пі» і «АгріБактер». Також при нестачі вологи в цю комбінацію можна включити «ІнтраСелл», який при наявності стресових ситуацій дає найвищий приріст урожайності.

Фахівець компанії «Агрітема» зазначив, що при застосуванні даних препаратів гарантоване збільшення врожайності становить 10-12%.

SEEDS.org.ua за матеріалами Agri-Gator

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!