Захистивши сад від заморозків, можна отримати врожай вищої якості та збільшити прибутки

0 229

Середньорічні втрати від весняних заморозків виробників фруктових та ягідних культур в Україні сягають 2 млрд грн. Але на сьогодні лише поодинокі фермерські господарства країни інвестують у технології захисту від заморозків. При цьому в країнах ЄС все більшої популярності набирають вітряні машини, які є ідеальним обладнанням для захисту садів та насаджень, пише SEEDS з посиланням на EastFruit.

Таку думку висловив Денис Москальов, представник компанії систем захисту агрокультур від заморозків FROSTLEE під час 17-ї міжнародної конференції «Овочі та фрукти України-2021. Нові інвестиційні можливості». Організатором заходу виступив проект АПК-Інформ: овочі та фрукти за інформаційної підтримки Міжнародної платформи EastFruit та Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

Проблема міжсезонних заморозків актуальна і залишатиметься актуальною для європейських та українських садівників.

За словами Дениса Москальова, проблему міжсезонних заморозків недостатньо вирішено в Україні.

«Тим часом втрати врожаю з цієї причини колосальні. І протягом останніх 10 років спостерігається збільшення таких втрат, і ця тенденція, на жаль, продовжиться і надалі. Так, згідно з дослідженнями проекту «АПК-Інформ: овочі та фрукти», виробники яблук щороку втрачають близько 700 млн грн, а в окремі сезони їх збитки сягали 1,5 млрд грн.

Крім того, великих втрат від весняних заморозків зазнають виробники, які займаються вирощуванням кісточкових фруктів: абрикоси, персики, черешні. Також в останні роки проблема заморозків торкнулася і виробників лохини, у зв’язку зі збільшенням площ під цією ягідною культурою в Україні та кількості фермерів, які вирощують горіхоплідні культури», – зазначає представник компанії FROSTLEE.

Масштаби втрат є грандіозними і в садівництві країн ЄС, які щорічно втрачають у середньому близько 1,5 млн. тонн яблука, а в окремі роки – близько 3 млн. тонн, без урахування втрат якості. У грошах річні втрати виробників яблука ЄС оцінюються в $1 млрд.

Як приклад Денис Москальов наводить АПК Франції. Міністр сільського господарства та продовольства цієї країни назвав наслідки заморозків у поточному році «найгіршою катастрофою в аграрній галузі протягом ХХІ століття», оскільки вони знищили насадження на сотнях тисяч гектарів земель. Втрати становили від 20 до 100% врожаю.

Починаючи з 2018 року, заморозки у Франції завдали істотних збитків плантаціям лохини, а цього року було знищено 80% урожаю цієї культури в країні.

«У зв’язку з великими фінансовими втратами виробники все частіше шукають системи, які дозволяють ефективно захистити від заморозків їхні сади та плантації. Тому восени 2021 р. було поставлено близько 200 одиниць вітрових машин європейського бренду GENER, ексклюзивним представником в Україні якого є компанія FROSTLEE», – зазначає Денис Москальов.

Вітряні машини – найбільш ефективний метод захисту від заморозків, що дозволяє збільшити прибуток садівника

Представник компанії FROSTLEE зазначає, що у боротьбі із заморозками фермери вдаються до різних методів: термогармати, плівка, розпалювання багать. Але найефективнішим способом, на думку Дениса Москальова, є використання вітряних машин.

Говорячи про принцип їхньої роботи, фахівець зазначає, що вітряні машини GENER здійснюють теплопередачу методом примусової конвекції, забираючи тепле повітря з верхніх шарів атмосфери та змішуючи його з більш прохолодним повітрям на площі поля. У зв’язку з цим підвищується температура повітря та створюються всі умови для збереження врожаю.

“При цьому передача теплих повітряних мас здійснюється на великі площі, завдяки обертанню редуктора машини навколо своєї осі, що дозволяє розповсюджувати тепло на 360 градусів по території поля”, – пояснює Денис Москальов, додаючи, що вітряні машини рекомендується комплектувати термобустерами. Вони допомагають збільшити ефективність роботи теплових машин, підвищуючи температуру теплого повітря, що генерується, на 2 градуси Цельсія.

Одна машина GENER, за словами Дениса Москальова, здатна захистити від заморозків від 3 до 7,5 га поля за температури до -6 градусів Цельсія.

«Ефективність захисту безпосередньо залежить від типу культури, моделі машини, геолокації поля. При цьому вітряні машини GENER у 2022 році планується постачати до Бельгії, Франції та інших країн ЄС», – зазначає Денис Москальов.

Серед переваг вітряних машин варто відзначити, що вони можуть встановлюватися в будь-якому саду, ягіднику чи винограднику та не залежать від наявності будь-якої інфраструктури. Крім того, така система захисту може бути змонтована в лічені дні та відрізняється простотою в обслуговуванні. Також серед плюсів вітряних машин їх довговічність – зазвичай виробник заявляє від 10 років експлуатації, проте, як показує практика, використовуватися вітряні машини можуть набагато довше.

Важливо, що окупність цього методу захисту від заморозків настає у перший рік виникнення заморозків. Іншими словами, ці машини не окуповуються лише в тому випадку, якщо садівник або виноградар ніколи за період використання не зіткнеться з аномальними погодними умовами.

За словами Дениса Москальова, заморозки завдають не лише прямої шкоди обсягу врожаю, але й впливають на його якість.

«Адже за неналежних умов формування плода з’являються його дефекти. У зв’язку з чим виробник надалі не матиме можливості реалізації фруктів на свіжому ринку. Інвестиції в системи захисту від заморозків – це можливість й надалі реалізовувати урожай високої якості за високою ціною», – резюмує представник компанії FROSTLEE.

Повний виступ Дениса Москальова:

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!