Юлія Матвієнко, ветеранка із Запоріжжя, створила і розвиває власну птахоферму. На розвиток цієї справи підприємиця отримала від держави 250 тисяч гривень, пише SEEDS.
У 2015 році Юлія Матвієнко пішла на фронт, аби поруч із чоловіком боронити Україну. До мирного життя захисниця-снайперка повернулася лише через п’ять років.
Читайте також: Україна увійшла до п’ятірки найбільших постачальників замороженої малини на ринок Швейцарії
Створити ферму було їхньою з чоловіком мрією, аби робити щось разом, як було на війні. Повернувшись до цивільного життя, захисниця почала будувати першу ферму у себе на подвір’ї. Крім курей на власній птахофермі утримувалися гуси, перепілки, качки.
“Ми починали з кількох десятків курей. Потім якось знайомі, в яких я закуповувала корми сказали: “В нас там ферма покинута стоїть, може ви купите?”. І ми погодилися.
Спершу я придбала промисловий інкубатор, де вилупилось 1000 курчат. Можливості утримувати пташенят тоді не було, тому більшість продали. Покупцями були переважно знайомі та сусіди”, – розповідає Юлія Матвієнко.
Нещодавно завдяки програмі фінансової підтримки ветеранського підприємництва від Українського ветеранського фонду Мінветеранів ветеранка отримала грант у 250 тисяч гривень для розвитку власної ферми, де зараз є близько 2000 курей. На одержані грантові кошти, жінка придбала обладнання для створення лінії гранулювання, пише пресцентр Мінветеранів.
“Це комплекс, в який зерно засипаєш і воно само переїжджає в змішувач, звідти воно теж переїжджає в гранулятор і гранули висипаються у ящик. Тому не потрібно ходити з ящиками чи відрами. А взагалі хочемо перетворити нашу ферму у підприємство замкнутого циклу – від виробництва кормів до м’ясної продукції.
Мені дуже приємно, що я можу дати можливість купляти справжнє м’ясо, яке я виростила, і я знаю, чим я годувала. Мене більше цікавить все ж таки якість. Тому тут не в кількості, а все ж таки питання в якості”, – каже Юлія Матвієнко.
Ветеранка впевнена, що кожен, хто повертається з фронту і проходить нелегкий шлях адаптації до мирного життя, має спробувати себе у створенні власної справи.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!