Засолення ґрунтів щороку забирає катастрофічну кількість орних земель

0 478

Засолення ґрунту і, як результат, його ущільнення, вкрай негативно відображається на продуктивності агровиробництва. Українські землі сільськогосподарського призначення також потерпають від цієї проблеми, пише SEEDS

Про це розповів Михайло Сорока, директор компанії АГРОМОММ (Дніпро) під час конференції: СТАЛИЙ АГРОБІЗНЕС: “ТРАДИЦІЇ.НІШІ.ЕКОПРАКТИКИ. ТЕХНОЛОГІЇ”.

Конференцію організувала та провела агромедіа-агенція Sapienza.media за підтримки профільних асоціацій: Української Плодоовочевої Асоціації – УПОА і Асоціації виробників амаранту та амарантової продукції.


«Наша компанія працює на ринку виробництва часнику. Тому, вирощуючи на півдні насіння, ми стикнулися, як і більшість аграріїв південного регіону, що займаються коренеплодами, з питанням ущільнення ґрунтів і неможливості використання повноцінно механізованих методів збирання», – розповів Михайло Сорока, презентуючи американсько-українську технологію прямого контролю балансу Ph ґрунту.

Читайте також: Сталий агробізнес об’єднав у Києві аграріїв з усієї України

Він нагадав, що засоленість ґрунтів є глобальною проблемою всієї планети, яка з року в рік тільки збільшується і Україну це лихо не оминуло.

«Більше 25% ґрунтів, які використовуються в сільському господарстві на планеті Земля, вони в тій, чи іншій мірі засолені. Щороку приблизно мільйон гектарів землі виводиться з обороту на нашій планеті саме по цій причині.      

В Україні більшість причин, які призводять до цієї проблеми, – це застосування зрощення. За 50-60 років інтенсивного землеробства, в першу чергу на півдні, ми отримали значну кількість солей і проблему у вигляді вторинного забруднення територій, ґрунтів, і цих глобальних проблем», – зазначив Михайло Сорока.



Він нагадав про те, що є багато методів, спрямованих на покращення якості ґрунту. Однак кожен з них має певні недоліки.

«Звичайно, є багато методів, які вже працюють на цьому ринку: і внесення меліорантів природного походження, і внесення меліорантів промислового виробництва. Також над цією проблематикою працюють інноваційні технології, які застосовують біоту, вертикальне землеробство. Тому маємо надію, що ми, зі своїм продуктом, впишемося в цю когорту.

Ми сподіваємося бути локомотивом у процесі покращення якості ґрунтів, тому що кожна технологія, яка представлена ​​зараз на ринку, вона в тій, чи іншій мірі має певні недоліки. Ми ж спробуємо це компенсувати», – говорить Михайло Сорока.



За його словами вносити препарат можна різними методами. Він здатен впоратись навіть з кількома проблемами одночасно.

«Пряме призначення нашого продукту — це нейтралізація патогенних солей шляхом його внесення завдяки різним методам: внесення реактивів, меліорація, аплікаторні культиватори. Він застосовується зі зрошенням і не тільки і суттєво допомагає зменшити витрати на обробіток ґрунту.

Наш реактив вступає у зв’язок з патогенними солями, нейтралізує їх і промивається. Він нейтралізує солі різного ступеню токсичності, регулює кислотність ґрунту, значно знижує щільність ґрунту. Крім цього він підвищує аеративні властивості та гігроскопічність ґрунту. Крім цього поліпшується дренажна здатність ґрунтів», – наголошує Михайло Сорока.



За словами експерта, завдяки новій технології незабаром вдасться вирішити одну з найбільших проблем багатьох аграріїв – позбавитись від місць, де вода на полях застоюється тривалий час.

«Формула самого реактиву заснована на кислоті. Це сірчана кислота, гашена карбамідом. Тому цей реактив є ще й добривом. Він може стати основою для інших багатокомпонентних РДК.

Завдяки кислотним властивостям нашого продукту ми можемо стати добрим помічником при вирощуванні лохини. Лохина любить кислі добрива, тому можемо співпрацювати з виробникам, і довести свою ефективність», – говорить Михайло Сорока.


Конференція СТАЛИЙ АГРОБІЗНЕС: “ТРАДИЦІЇ.НІШІ.ЕКОПРАКТИКИ.ТЕХНОЛОГІЇ відбулась за підтримки Проєкту розвитку підприємництва для постраждалого від війни населення в Україні “We Prosper”, який реалізується ДОГО “Сільськогосподарська консультаційна служба” та ГС “Бізнес Мережа Сільських жінок” в партнерстві із неурядовою організацією SOCODEVI, що фінансується урядом Канади.

Інформаційну підтримку конференції здійснили провідні аграрні ЗМІ, економічні та аналітичні агенції: Seeds.org.ua, Agroexpert, East-Fruit.com, Interfax, APK-Inform Agency,Agri-gator.com.ua, журналу «Ексклюзивні Технології» (Agrotimeteh.сom.ua), Агробізнес Сьогодні та Агрономія Сьогодні, Мультигалузева платформа «Здорове харчування по-українськи», Платформа «Місія – здоров’я:  разом задля активного довголіття».

 

SEEDS

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!