Замість податкової міліції: в Україні запрацює Бюро економічної безпеки
В Україні з’явиться Бюро економічної безпеки, яке замінить податкову міліцію. Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про Бюро економічної безпеки України». Про це повідомляє прес-служба глави держави.
«Основною функцією Бюро економічної безпеки (БЕБ) буде аналітична робота, а не силові повноваження. Бюро аналізуватиме бенефіціарів фінансових операцій і визначатиме, чи є порушення закону в обігу коштів тих чи інших бізнес- чи державних структур», – сказано в повідомленні.
Відповідно до закону, Бюро економічної безпеки має стати єдиним органом влади, відповідальним за боротьбу з економічними злочинами.
Очікується, що БЕБ отримає відповідні повноваження Служби безпеки та Податкової міліції, які будуть переосмислені з тим, щоб це був не стільки силовий, скільки аналітичний орган. Однак СБУ продовжить виконувати завдання, пов’язані з контррозвідувального діяльністю в сфері економіки.
До повноважень Бюро відноситься:
- виявлення зон ризиків у сфері економіки шляхом аналізу структурованих і неструктурованих даних;
- оцінювання ризиків і загроз економічній безпеці держави, напрацювання способів їхньої мінімізації та усунення;
- надання пропозицій щодо внесення змін до нормативно-правових актів з питань усунення передумов для створення схем протиправної діяльності у сфері економіки;
- забезпечення економічної безпеки держави шляхом запобігання, виявлення, припинення, розслідування кримінальних правопорушень, що посягають на функціонування економіки держави;
- збирання та аналіз інформації про правопорушення, що впливають на економічну безпеку держави, та визначення способів запобігання їхньому виникненню в майбутньому;
- планування заходів у сфері протидії кримінальним правопорушенням, віднесеним законом до його підслідності;
- виявлення та розслідування правопорушень, пов’язаних з отриманням та використанням міжнародної технічної допомоги;
- складання аналітичних висновків і рекомендацій для державних органів з метою підвищення ефективності ухвалення ними управлінських рішень щодо регулювання відносин у сфері економіки.
Youtube та Підписуйтесь!