Замість картоплі українці заходилися вирощувати на городах спаржу

0 4 002

В Україні спаржу може вирощувати будь-хто і будь-де, навіть на балконі. Сьогодні український споживач вже знає, що спаржа – це не квасоля, а елітний овоч номер один у всьому світі, пише SEEDS. 

До того ж спаржу почали вирощувати навіть на городах прості українці, популяризуючи її споживання по селах. Про це в невеликому інтерв’ю розповів Василь Поліщук, генеральний директор ТОВ «Ав Ліхт» компанії, яка імпортує саджанці спаржі в Україну.



– Віднедавна ви працюєте під новим слоганом: «Ера спаржі на твоїй землі». Чому обрали саме такий девіз?

– Будь-хто може вирощувати і споживати спаржу в Україні. Не дивлячись на те, чи це агропідприємства, чи домогосподарства, чи навіть власники дачних ділянок. Єдине, спаржу потрібно посадити на сонячному місці, щоб вона росла і ви їй не заважали років 15-20, тільки підживлювали та поливали.

– Ви кажете, що спаржу можна вирощувати практично скрізь… Навіть на балконі?

– Був у нас один клієнт, який зробив великий різьблений дубовий жолоб, поставив його на лоджії. Посадив там спаржу, каже – росте. Однак з роками корінь спаржі проникає навіть до 3-х метрів, площа живлення має бути відповідна.



– Чи змінилося ставлення українців до спаржі останнім часом? 

– Сьогодні український споживач вже розрізняє, що спаржа – це не квасоля. Це аспарагус – елітний овоч номер один у всьому світі.

В Україні збільшилась кількість площ під спаржею, але вони досі не є суттєвими. Десятки гектарів – це не великі площі. Але в масштабах країни це дуже великий плюс: українці їдять свою спаржу, а не купують за валюту.

– Сьогодні Україна може сама себе забезпечити спаржею?

– Однозначно ні. В нас в Україні спаржа збирається тільки у її сезон. Це квітень-травень, можливо частина червня. А далі її немає – тепличники не вирощують, хоча така технологія є у всьому світі.

Приблизно десять наших клієнтів по всій Україні посадили спаржу у своїх теплицях, але це невеликі домогосподарства – скоріш за все, було посаджене «для себе».



– Де більше вирощують спаржу сьогодні, можливо вже з’явилися певні регіональні переваги?

– Сьогодні спаржу вирощують по всій Україні. На Півдні більше сконцентровано промислових ділянок, але багато людей сьогодні починають висаджувати спаржу просто на власних городах.

Також ці люди починають на місцевому рівні торгувати спаржею на ринках. Вони прививають культуру споживання спаржі та несуть інформацію до кінцевого споживача, який знаходиться не в місті, а в селі.

 

Людмила Калита,SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!