Закупівельні ціни на сонях різко знизяться вже найближчим часом

0 1 117

Пікових значень, незважаючи на сподівання сільгоспвиробників, ціни не досягнуть, а утримавшись на певному рівні, різко почнуть знижуватись, після припинення закупівлі трейдерами олії і зупинки переробників.

Цей сезон закупівлі соняшнику називають найцікавішим і найнестабільнішим за останні роки. Саме цієї весни, в березні-квітні закупівельна ціна на соняшник в Україні досягла свого історичного рекорду – 26 тисяч гривень за тонну.

Пам’ятаючи про цей небувалий зліт цін, багато фермерів досі продовжують притримувати соняшник і не продають його на переробку.

Однак аналітики називають таку позицію глибоко помилковою.

Фахівець у сфері аграрного ринку Сергій Поводков прогнозує, що в цьому сезоні закупівельна ціна соняшнику буде тільки опускатися.

«У фермерів є ще тиждень, від сили – два, щоб встигнути з прибутком продати соняшник. Ми бачимо, що цього року сезон закупівлі закінчується раніше, ніж зазвичай. Якщо раніше це був початок-середина серпня, то зараз багато переробників і трейдерів закрили сезон ще в червні.
Зараз кінець червня і продовжують працювати тільки одиниці. У певний момент і вони вирішать зупинити закупівлю і тоді залишки соняшнику, накопичені у фермерів, стануть просто нікому не потрібні », – зазначив фахівець.

Великі імпортери, такі як Китай та Індія, зараз також не поспішають закуповувати олію за захмарною вартістю – зараз вони переключилися на пальму і сою. Цей фактор також не мотивує трейдерів піднімати ціни на соняшникову олію і фрахтовати нові кораблі на серпень.

«Зараз падає вартість соняшникової олії – якщо раніше ми спостерігали показники $ 1700 за тонну, то тепер це $ 1100. Звичайно ж це впливає на закупівельну ціну соняшнику – переробники не хочуть працювати собі в збиток», – сказав Сергій Поводков.

Ще однією причиною, через яку трейдери готові раніше зупинити закупівлю, є очікуваний рекордний урожай соняшнику – 17 млн ​​тонн. У зв’язку з очікуваними великими обсягами соняшнику, ціна на нього буде невисокою.

«Переробникам вигідніше «повісити замок на завод» до вересня, коли почнуть збирати новий урожай з полів. І якщо погода не підведе, то урожай цей буде величезним, а через велику пропозицію і закупівельні ціни будуть низькими. Тому ті сільгоспвиробники, які сподіваються перетримати насіння соняшнику до нового врожаю можуть це зробити, але вони не зможуть за нього отримати ту ціну, яка є зараз», – вважає фахівець.

«Моя рекомендація фермерам – протягом максимум 2-3 тижнів реалізувати партіями решту обсягів соняшнику, тим самим отримавши оптимальну ринкову ціну і мінімізувавши свої ризики залишитися з нереалізованими обсягами соняшнику».

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!