Закриття ринків боляче вдарить по дрібних фермерах України

0 1 101

Тривалий карантин і повторне тотальне закриття ринків України істотно вплине на доходи дрібних фермерів України. Крім карантину в цьому році суттєво вплинула на майбутній прибуток і непередбачувана весняна погода, повідомляє SEEDS.

Таку думку озвучив директор з розвитку і стратегії ягідного підприємства “Нікдарія” Євген Харлан під час Міжнародної онлайн-конференції “Ягоди і covid19: вплив на ціни, виробництво і торгівлю”, організованої Продовольчою і сільськогосподарською організацією ООН (ФАО), Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) за підтримки Української плодоовочевої асоціації (УПОА), Федерації сільгоспвиробників Молдови FARM і медіа-агентства Sapienza.

“Не хочу нікого розчаровувати – ми досить оптимістично дивимось на цей сезон. Якщо подивитися на те, що починалося місяць назад, виглядало воно набагато страшніше і сумніше. І обмеження на пересування людей і можливість працювати на підприємстві сильно лякала.

Однак зараз ми дивимося на кількість робочої сили в нашому регіоні, і ми приємно здивовані. Я не думаю, що ситуація кардинально зміниться цього літа, швидше за все люди будуть і буде їх більше, ніж минулого року, і це плюс”, – зазначив Євген Харлан.

Однак не такий оптимістичний директор з розвитку і стратегії ягідного підприємства “Нікдарія” щодо невеликих фермерських господарств і підприємств, які займали невелику нішу і працювали в ній. На думку Євгена Харлана, нинішня ситуація загрожує їм втратою ринків.

“Маленьким підприємствам, у яких недостатній “холодний ланцюжок”, їм буде важко працювати цьогоріч. Будуть проблеми зі збутом, і ті, хто мають якісні холодильники, хто має можливість займатися заморожуванням, вони будуть працювати на цьому ринку більш спокійно. У цьому сезоні їм буде легше виходити з ситуації.

Знову ж маленькі фермери, вони не зможуть формувати великі партії, нормально працювати з мережами нормально і йти на експорт”, – вважає директор з розвитку і стратегії ягідного підприємства “Нікдарія”.

Крім карантину в цьому році суттєво вплинула на майбутній прибуток українських ягідників і непередбачувана погода, зокрема весняні заморозки, зазначив агроексперт.

“У нас за деякими сортами лохини серйозне підмерзання (ми знаходимося в Житомирській області). Загалом за кількістю лохини, ми бачимо мінус 15% по наших полях. І це досить багато з того, що є”, – прогнозує Євген Харлан.


У свою чергу економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак під час онлайн-конференції висловив думку, що дрібні фермери України потерпатимуть при закритих ринках у всіх сегментах плодоовочевої продукції.

“При закритих ринках дрібні фермери будуть страждати в усіх сегментах плодоовочевої продукції. Мене весь час запитують: що з цим робити? Нічого з цим зробити не можна.

Багато організацій: Українська плодоовочева асоціація і ВАР давно просили уряд України розглянути можливість зниження ПДВ на свіжу плодоовочеву продукцію, для того, що б легалізувати хоча б частково ці обсяги і вивести їх у цивілізовану торгівлю.

Крім того ми вже кілька років намагаємося провести нормальний закон про кооперацію, бо кооперація не працює. Поки цього не сталося, тому зараз цим займатися трошки пізно.

Будемо сподіватися, що уряд зможе знайти способи контролю безпеки людей на ринках. Тому, що вони є, на мій погляд, критичним об’єктом інфраструктури плодоовочевого ринку на сьогоднішній день”, – зазначив Андрій Ярмак.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!