Закарпатська сироварня виробляє особливі сири за унікальними рецептами

0 979

Селянське господарство “Бараново” віднедавна стало справжньою родзинкою Закарпаття. Скуштувати тутешні сири приїздять туристи зі всієї України, пише кореспондент SEEDS.

Місцева продукція дійсно особлива –  в її основі унікальна рецептура, якої немає в жодній сироварні України. Випускають тут 15 видів молочної продукції. У виробництві використовують виключно натуральне молоко (без консервантів і домішок), а також органічні закваски та ферменти італійського й французького походження.

“Раніше вівчарство у гірських районах нашого краю було звичним ділом, але на початку 90-х років ця справа занепала. Однак майже 10 років тому на Хустщині, у селі Іза місцева сім’я Лепеїв взялася відроджувати традиційне вівчарство та сироваріння.

Юрій Лепей називає господарство маленькою родинною фермою. Поголів’я складає 500 овець, з яких щодня дають молоко майже триста”, – розповіла Вікторія, екскурсовод ОСГ “Бараново”.



Тепер селянське господарство “Бараново” не лише забезпечує місцевих жителів та гостей Закарпаття смачними та унікальними продуктами. Першочерговою місією тут вважають збереження та вдосконалення традиції сироваріння Закарпаття.

“Перші сири ми виробляли вручну. Згодом ми перебудувалися, модернізувалися і наразі ми переробляємо 3 тони молока за день. Це наша максимальна потужність.

Працюємо ми як з коров’ячим, так і з овечим молоком. Коров’яче молоко ми закуповуємо в приватних фермерських господарствах Закарпаття. Овече – це власна вівцеферма до 500 голів овець. з овечим молоком ми працюємо протягом всього літнього періоду”, – розповідає Вікторія.



“Ми – туристичний об’єкт, який має вигідне логістичне розташування по відношенню до багатьох туристичних об’єктів Хустського району, тому ми орієнтовані на туриста. Основна маса продукції розходиться у нас в магазині. Але ми представляємо себе в певних мережах і супермаркетах Закарпаття”, – додає Вікторія.

Поряд з дегустаційною залою росте невеличкий малинник. Ягоди вирощені тут використовують для виробництва місцевих йогуртів.

Шкода, але цьогоріч туристів через карантинні обмеження на сироварні бачили небагато. За словами Вікторії, сезон почався тільки з 10 липня і набрав обертів лише у серпні місяці. Туристів було менше, але вони є, і будуть надалі.

 

Людмила Калита, SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!