За прогнозами метеорологів в Україні до 2060 року температура повітря збільшиться на 1,4 градуса

0 602

Останнім часом клімат в Україні змінюється. Зменшується інтенсивність опадів, особливо під час вегетації рослин, збільшується зона посушливості і росте температура повітря. Такий процес небезпечний і для сільськогосподарського виробництва, і для деревної рослинності, пише SEEDS. 

Про це розповіла кандидат сільськогосподарських наук Наталя Висоцька – експертка ФАО, заступник директора з наукових питань Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Висоцького під час тренінгу Польової школи фермера «Створення, реконструкція та управління полезахисними лісовими смугами».

«За розрахунками метеорологів площа зони посушливості на території України за останні 10 років суттєво збільшилася, і ми маємо враховувати це під час планування відповідних заходів.

Далі прогнозується збільшення температури повітря до 2060 року на 1,4 градуса за Цельсієм і до 2100 року – аж на 3,2 градуса за Цельсієм.

Це небезпечно як для сільськогосподарського виробництва, так і для деревної рослинності. Тому підходи до проєктування будь-яких заходів зі створення або відновлення лісосмуг мають враховувати прогнозні моделі зміни клімату», – розповіла Наталя Висоцька.



«Існує суттєва різниця в створенні та утриманні лісових смуг, а також підбору асортименту, відповідно до регіональних, грунтових та природних особливостей. Звісно, що нормативи мають враховувати і тенденції щодо зміни клімату.

Хочу сказати, що сьогодні відповідну програму розроблює Мінекономіки для полезахисних лісових смуг. В Україні на сьогодні за підтримки ФАО, Міндовкілля, Мінекономіки у співпраці з національними партнерами, органами місцевого самоврядування та фермерами вже забезпечено певні умови для створення та відновлення лісосмуг. Це і нормативна база, і певна можливість державної підтримки здійснення таких робіт», – додає експерт ФАО.

«До речі в Україні діє фінансова підтримка розвитку садівництва, виноградарства, яка передбачає компенсацію 80% вартості садивного матеріалу плодово-ягідних культур, а також компенсацію до 30% вартості проведених робіт зі встановлення систем краплинного зрошення, які можуть значно покращити швидкість зростання та якість рослин і приживлення полезахисних лісосмуг», – зазначила Наталя Висоцька.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!