Група дослідників використала відходи пшениці для створення пінополіуретану. Щорічно у всьому світі виробляється близько 734 млн тонн пшеничної соломи. Це величезна кількість дешевих відходів, яким і до сьогодні не знайшли чітко визначеного застосування.
Нещодавно дослідницькі групи RNM-271 Chemical Engineering і FQM-383 NANOVAL Organic Chemistry в Університеті Кордови знайшли, куди подіти цей сільськогосподарський надлишок матеріалу, використавши його в якості основи для виробництва пінополіуретану.
Пінополіуретан — група газонаповнених пластмас на основі поліуретанів. Цей універсальний в промисловості матеріал, також відомий як поролон, часто виготовляється з побічних продуктів нафти. У нього безліч застосувань в будівництві і автомобілебудуванні в якості герметика, а також теплового і акустичного ізолятора.
Процес переробки пшеничної соломи в поліуретан починається зі зрідження. Так фахівці отримують поліоли, — одну із ключових сполук, що відіграють головну роль у хімічній реакції утворення пінополіуретану.
На сьогоднішній день касторова олія була одним з головних кандидатів у змаганнях за отримання стійкої пінополіуретанової піни, яка не потребує нафти. Але вона не забезпечує необхідної твердості та сухості, коли потрапляє на повітря, що є одним із ключів до правильного утворення поролону. З цієї причини в новому дослідженні було запропоновано замінити 50% цієї рицини олією пшеничної соломи.
«Нам вдалося отримати дуже бажані параметри у виробництві поліуретану, перетворюючи 96% пшениці», — пояснює Естер Рінкон, один із керівників проекту.
SEEDS.org.ua за інформацією eurekalert.org
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!