З часом все сільське господарство України перейде в закритий грунт
Вирощуючи овочі в тепличних комплексах фермер отримує значно більшу врожайність, ніж при традиційному виробництві у відкритому грунті – з одного гектара томатів закритого грунту можна отримати до 600 тонн врожаю, а це майже в 10 разів перевищує аналогічні показники при традиційному вирощуванні цієї культури. Про таке розповів економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак під час виступу на першій міжнародній конференції «Тепличний бізнес України-2019», яка розпочала свою роботу в місті Дніпро.
Звертаючись до учасників спеціалізованого заходу, який об’єднав близько 150 делегатів з Нідерландів, України, Грузії, Молдови, Ізраїлю, Узбекистану і Таджикистану, економіст ФАО зазначив також інші переваги закритого грунту. Зокрема, це більш широкі можливості стосовно вирощування органічної продукції стандарту EU Organic, її добра транспортабельність, що зменшує кількість некондиції продукції на шляху до споживача та більший термін її зберігання.
«Крім того, тепличний комплекс можна розмістити в безпосередній близькості від споживача, що знижує ваші транспортні та еко-витрати. До того ж, при виробництві овочів і фруктів закритого грунту ви значно знижуєте погодні ризики і витрати на придбання постійно дорожчають ЗЗР. Після збирання врожаю ви отримуєте ще низку переваг. Наприклад, більший термін зберігання продукції під час реалізації і безпосередньо вдома у споживача», – зазначив Андрій Ярмак.
Говорячи про перспективи тепличного бізнесу, економіст ФАО зазначив, що населення землі зростає, тому не можна виключити, що з часом, все сільське господарство перейде на «закритий грунт».
«Сучасні світові тенденції розвитку ринку такі, що на полицях супермаркетів розвинених країн вже немає томатів, огірків і перцю з відкритого грунту. Наприклад, томати відкритого грунту в таких країнах використовуються тільки для потреб переробки, переважно в томатну пасту, і їх збирають комбайнами. Крім того, в сьогоднішній міжнародній торгівлі свіжими томатами, огірками і перцем практично немає продукції відкритого ґрунту», – зазначив Андрій Ярмак.
Він також додав, що більшість виробників італійської черешні вже також перейшли в закритий грунт (плівкові теплиці) і це окупається більш високою ціною продукції і врожайністю.
«Також необхідно пам’ятати, що коли ви сфокусіруєтесь не тільки на виробництві, а й на реалізації, ви заробите більше. Виростити якісну тепличну продукцію – лише півсправи, для того, щоб отримати прибуток, її необхідно вигідно продати. З останнім у пострадянських країнах завжди велика проблема.
Ментальність виробника полягає в тому, щоб виростити більше продукції, але успіх цього бізнесу полягає в розумінні фермером того, що він буде вирощувати і хто це споживатиме. Адже одні і ті ж овочі можна продати як удвічі дорожче, так і вдвічі дешевше», – зазначив Андрій Ярмак.
SEEDS.org.ua за інформацією EastFruit
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!