Єдиний реєстр – запорука ефективного управління землею в Україні
В Україні сьогодні немає єдиного реєстру, зокрема реєстру прав власності, через що управління земельними ресурсами країни не може бути ефективним.
Таку думку висловив Давид Егіашвілі, координатор Програми Світового Банку та ЄС “Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні” під час панельної дискусії “Як повинні працювати держоргани, щоб ринок землі був вигідний усім”, яку організувала Громадська коаліція “За скасування мораторію на землю”, повідомляє кореспондент SEEDS.
“Управління землею – це не сфера, де можна взяти модель якоїсь країни, яка добре працює, і просто скопіювати. Не можна сказати яка модель буде найкращою”, – говорить Давид Егіашвілі.
З іншого боку є принципи, дотримуючись яких, можна побудувати систему так, що б вона була ефективна, вважає експерт.
Серед них Давид Егіашвілі особливо виділяє єдиний реєстр.
“В одній установі, одному реєстрі повинні реєструватися: земля, нерухоме майно, будівлі, споруди тощо.
Якщо я, приміром, реєструю права, реєструю земельну ділянку. Тут мої функції закінчуються.
Управління землі, відчуження землі, планування землі, контроль над її використанням та інше не можуть бути в цьому ж закладі”, – переконаний Давид Егіашвілі.
“Не буває поганих або хороших людей. Буває неправильно побудована система”
“Що виходить зараз в Україні? Земля реєструється в Геокадастрі. Права реєструються під Міністерством Юстиції. Будинки реєструються де?
Немає в країні єдиного реєстру.
Виходячи з цього постає ще одне вельми важливе питання: де адресний реєстр? В Україні немає практично єдиної системи реєстру адрес. Через це дуже багато проблем. І не тільки в містах”, – говорить експерт.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!