За останніх три десятиліття зими в Україні потеплішали на 1,5 градуса. Тепла і безсніжна зима, а також зміщення сезонів безпосередньо впливають на майбутні врожаї в Україні, пише SEEDS.
А ще потепління може привести до того, що ми почнемо вирощувати нові культури, вважає віцепрезидентка Національної аграрної академії наук Ануш Балян.
Читайте також: Фермери Кіровоградщини втілюють у життя інноваційну ідею – виготовлятимуть пелети із горіхової шкаралупи
«Потепління може надати можливості для розширення площ посівів нових культур, які раніше не були характерні в наших регіонах. Глобальне потепління може сприяти поширенню нових овочевих культур в більш північні області України, які зовсім недавно почали вирощувати в південних областях, таких як: батат (солодка картопля) та фізаліс, які витримують спеку, дають високий урожай.
Серед нових овочевих культур можуть невдовзі з’явитись на півдні України такі як ямс – екзотична альтернатива картоплі, та бамія – теплолюбна культура, яка популярна в Азії та Африці, добре росте в умовах високих температур», – розповіла Ануш Балян РБК-Україна.
За її словами, зміни клімату можуть створити сприятливі умови для тепловимогливих рослин, які раніше не могли виживати у більш прохолодному кліматі України, зокрема, сафлору, сорго, коріандру, нут, сочевиці.

«Серед екзотичних і нішевих культур зміни клімату можуть створити умови, зокрема, для вирощування спаржі, артишоку, батату, імбиру, куркуми та деяких цитрусових.
Баштанні культури, зокрема кавун і диня, які є традиційними для Степу, поступово розширюють свої площі аж до північних та західних кордонів України. На півдні створиться реальна можливість для вирощування середньоазіатської та зимової дині, які мають значно більшу тривалість вегетаційного періоду, ніж європейські сорти», – вважає експертка.
Традиційними основними “винними” зонами в Україні є Бессарабія та Закарпаття, нагадала Ануш Балян. Оскільки клімат змінюється, виноградарська галузь зараз активно просувається на північ, і вже відомі приклади створення виноградників у Вінницькій, Житомирській, Київській областях, додає фахівчиня.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!