Як правильно підготувати овочі для переробки?

0 513

Якість сировини є запорукою успішної переробки плодоовочевої продукції. Цю просту істину знають майже всі гравці ринку. Наскільки важливим є процес підготовки продукції до переробки на прикладі овочевої групи, в інтерв’ю для AgriGator розповів Ігор Гурін, керівник овочевого напрямку компанії «Толсма Текнік», що пропонує сучасні рішення в галузі переробки плодоовочевої продукції.

– Пане Ігоре, загальновідомо, що при переробці плодоовочевої продукції змінюється хімічний склад та смакові властивості сировинного продукту. З огляду на це, чи залежать такі зміни від якості сировини, що переробляється?

– Якщо продукт зберігався погано, то, зрозуміло, що його якість буде дуже сумнівна навіть після переробки. Це стосується не тільки картоплі і цибулі але і всіх овочів борщового набору. Тобто якість овочевої продукції напряму залежить від якості сировини та умов зберігання.

– Наскільки важливим є процес підготовки сировини до переробки? З яких етапів він складається?

– Звичайно, підготовка сировини має велике значення для подальшої переробки. Тут потрібно визначитися, що саме ми плануємо переробляти тому що для різних продуктів існують різні процеси підготовки для переробки. Варто сказати, що існує спеціальне обладнання яке попередньо готує продукти для подальшого рівномірного чищення, нарізання і термічної обробки. Також підготовчий процес суттєво зменшує кількість відходів – ось чому цей етап має таке велике значення.

– Які ще існують етапи підготовки овочів до переробки?

– До етапів підготовки до переробки, припустимо, овочів борщового набору слід віднести калібрування. Після нього продукт доправляється на мийку і, в подальшому на чищення, яке може бути декількох видів: абразивне, ножове і щіткове. Вибір типу чищення залежить від того, який саме продукт хочуть отримати на виході. Якщо мова йде про продукт, який потім буде перероблятися повторно, то переробника цілком може влаштувати й абразивне чищення. Але якщо продукт буде згодом реалізований на свіжому ринку, то основною буде ножова чистка. Вона надає можливість виглядати продукту так, ніби він був очищений звичайним ножем.

Завершальний етап – різка продукту. Спеціальна машина нарізає продукт слайсами, соломкою або кубиками. Саме так виглядають етапи обробки продукції для свіжого ринку.

Зазначимо, що компанія «Толсма Текнік» постійно вдосконалює свою діяльність з метою надання комплексних рішень в галузі послуг із зберігання, доробки та переробки овочів, фруктів і ягід. Одним з останніх кроків в цьому напрямку стало створення нового бренду «WINDT».

Бренд «WINDT» наразі об’єднує всі напрямки діяльності компанії «Толсма Текнік» в Україні. Це все, що пов’язане з овочами, фруктами, ягодами. Таким чином під цим брендом будуть надаватися комплексні рішення всім нашим клієнтам.

З питань придбання обладнання для Вашого плодоовочевого бізнесу звертайтеся до компанії «Толсма Текнік»:

Тел.: +38 050 47477 60

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!