Якісне запилення – запорука доброго врожаю жимолості
Жимолость виявилася перспективною культурою для отримання органічної продукції, яка займає стабільну ринкову нішу. Наукові установи та передові ягідні господарства активно рухаються в напрямку відпрацювання технології вирощування, поліпшення сортименту, післязбиральної доробки, дослідження попиту та розробки стратегії маркетингу – тобто детального всебічного вивчення культури.
Якісне запилення – запорука врожаю. Не секрет, що перехресне запилення відіграє важливу роль у більшості плодових і ягідних культур, навіть тих, які вважаються самоплідними (смородина, лохина тощо).
Для жимолості як самобезплідної культури це надважлива вимога, тому необхідне розуміння механізму, завдяки якому можливе оптимальне запилення квітів, а відповідно, і формування високих урожаїв.
Зазвичай воно забезпечується завдяки поєднанню трьох основних факторів: наявності джерела пилку (іншого сорту), комах, які цей пилок перенесуть, і сприятливих умов для запилення (передусім погодних).
При цьому сорти для взаємного перезапилення мають бути генетично сумісні, квітувати одночасно (чи в дуже близькі терміни), а їхні рослини – бути розміщеними максимально близько в насадженні.
Результати досліджень, отримані командою професора Боба Борса в Саскачеванському університеті (Канада), дозволили згрупувати окремі сорти за такими ознаками та навести дані в таблиці їхньої придатності для запилення.
SEEDS.org.ua за інформацією Ягідник
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!