Як зробити процвітаючим село: рецепт успіху від полтавського фермера

0 508

Валерій Ігнатов вже майже 17 років є головою мачухівського фермерського господарства “Краєвид Полтавщини”. Валерій мав за мету створити щось нове, що відрізнялося б від старих колгоспів. Робили все власним коштом і своїми руками. Завдяки цьому господарству в селі з’явилися робочі місця, відбувається благоустрій села. Детальніше читайте на SEEDS. 

 

За час існування підприємства виникало чимало труднощів, говорить Валерій Іванович. Але злагоджена праця і терпіння здолають усе.

“Я народився і виріс у Мачухах, де й нині продовжую жити. Спочатку працював звичайним будівельником, а згодом мене зацікавило сільське господарство. У свої часи розвалився колгосп. Мені захотілось створити щось подібне, але на новий лад, — розповідає голова фермерського господарства, — У 2001 році відкрив своє приватне підприємство. А через вісім років створив уже фермерське.

Почали з того, що звернулися до односельців, аби вони довірили нам свої земельні паї. На наше прохання швидко відгукнулись. Незначна кількість техніки нам дісталась від минулого господарства, більшість була поламаною. Приміщення теж були розбитими. Усе, що могли — робили своїми руками та за власні кошти”.

Нині на ФГ «Краєвид Полтавщини» працюють вісім осіб, більшість — із самого заснування господарства. Кількість техніки в автопарку також зросла — тепер у господарстві є автомобілі, комбайн та трактори. Хоч техніки й небагато, та її цілком вистачає на збиральний сезон, стверджує Валерій Ігнатов.

“Вперше за часи існування підприємства ми змогли придбати трактор у цьому році. Державна компенсація 25% вартості суттєво зекономила нам гроші. Було б значно легше, якби держава створила доступні кредитні системи для фермерів. Тоді господарство змогло б запрацювати на повну потужність через 3-4 роки, а так це розтягується на роки”, — розповідає фермер.

Нині мачухівське господарство має 470 гектарів землі, повністю засаджені зерновими культурами.

“Вирощуємо звичні для наших країв культури: соняшник, пшеницю, ячмінь, горох, кукурудзу, озимі, ріпак. Особливою шану має соя. Вона не примхлива, помірна за ціною, приносить прибуток. Не дивлячись на засуху, в минулому році зібрали гідний врожай. А цього року план перевиконали, — говорить Валерій Іванович. — Але до переробки сировини ще не доходили. Такі комплекси дуже дорогі — рахунки сягають десятків мільйонів. До того ж, у нас ще не так багато землі”.

Найбільші площі господарства виділяють під посів пшениці та сої. ФГ «Краєвид Полтавщини» збуває урожай всеукраїнським компаніям та дрібним переробним підприємствам.

Валерій Ігнатов вважає, що нашій країні варто мати більше подібних фермерських підприємств й створювати робочі місця.

“Зайнятість людей на таких підприємствах буде значно більшою, а отже, з’явиться можливість допомагати землякам у побуті — орати та прибирати поля, городи. Крім того, молодь, маючи хорошу роботу з гідною зарплатою в рідному селі, не виїжджала б у пошуках кращого життя”, — говорить фермер.

З цим погоджується і механізатор ФГ «Краєвид Полтавщини» Олександр Ткаченко, який працює на підприємстві вже 15 років.

“В аграрному секторі працюю з 1984 року. А в «Краєвиді Полтавщини» — з самого заснування цього господарства. Робота нелегка, але я звик. Роботою повністю задоволений. Наше господарство, хоч і невелике, проте розвинене, — розповідає Олександр Ткаченко. — Дуже добре, що в Мачухах є така сільськогосподарська компанія”.

І це можуть сказати багато мешканців Мачух. Адже фермерське господарство веде ще й соціально відповідальний бізнес — допомагає з благоустроєм села.

“Ми прибираємо дороги, підгрібаємо сміттєзвалище. У планах — виділити кошти на допомогу школі. Кожного разу, коли громада звертається до нас, ми безвідмовно допомагаємо”, — розповідає голова господарства.

Головний секрет успішного підприємства, на думку Олександра Ткаченка, у взаєморозумінні між людьми, з якими працюєш. Тоді й буде успіх і злагода у всьому.

А Валерій Ігнатов додає до цього рецепту успіху відповідальність та працьовитість:

“Успіх нашого підприємства в тому, що ми своєчасно добросовісно працюємо. Якщо ж лінуватимемось, то не помітимо, як усе поросте бур’яном”.

SEEDS  за матеріалами Полтавщина

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!