Як знайти джерела фінансування для малого та середнього бізнесу розповіли на конференції Access2Finance

0 153

29 вересня у Києві на території інноваційного парку UNIT.City пройшла конференція Access2Finance. Основною місією події є відкриття нових можливостей для розвитку та пошуку альтернативних джерел фінансування малого та середнього бізнесу, повідомляє SEEDS.

Захід об’єднав представників української влади та міжнародних організацій, власників бізнесу, фінансистів, банкірів, економічних експертів з метою знаходження рішень, які трансформують інституційне середовище та сприяють прискоренню економічного зростання. Зокрема, учасники конференції дискутували на такі теми: залучення інвестицій для малого та середнього бізнесу, діджиталізація МСБ, актуальні програми агрофінансування та розвиток нових програм фінансування (5-7-9%).

Організатор конференції  Українська асоціація фінтех та інноваційних компаній. Це неприбуткова організація, що розвиває фінтех-екосистему та підвищує рівень фінансової інклюзії в Україні. Асоціація заснована у червні 2018 року та об’єднує 60 учасників.

«Україна робить важливі кроки для збільшення доступу до фінансування для малих та середніх підприємств. Нещодавні реформи законодавства відкривають двері до інновацій та зростання. Тепер все залежить від приватного сектора, який має скористатися цими можливостями», – зазначив у вступному слові Роберт Бонд, керівник Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору».

 

«Можливостей і грошей для МСБ для ринку є предостатньо, а цифрові та фінтех рішення – це найоптимальніший шлях ними скористатись»,– прокоментував Ростислав Дюк, Голова правління Української асоціації фінтех та інноваційних компаній (UAFIC).

Під час чотирьох панельних дискусій обговорювалися альтернативні джерела залучення інвестицій. Учасники розібрали, які ініціативи існують з боку держави для МСБ та які нові законодавчі ініціативи/невирішені питання існують на ринку, визначили нові драйвери росту – факторинг, лізинг й онлайн-кредитування, та зробили фокус на ринку землі та агросекторі, обговоривши актуальні програми агрофінансування. Також акцентували увагу розгляду питання щодо змін в законодавстві та обговорили програми фінансування 5-7-9%.

Спікери винесли на розгляд найбільш актуальні питання сьогодення, одним із них є ринок землі і наведення порядку в земельних відносинах України. Під час панельної дискусії “Доступ до фінансування АПК” обговорили актуальні програми фінансування, crop receipts, проблеми та нові можливості для залучення фінансування.

«На сьогодні в банківській системі є достатня ліквідність – кошти, які б можна було спрямувати на кредитування аграріїв. Доступне банківське фінансування – це необхідна умова для інтенсивного розвитку аграрної галузі»,– зазначив Баграт Ахіджанов, Директор фінансово-економічного департаменту Міністерство аграрної політики та продовольства України

Понад 200 власників бізнесу, представників влади та бізнес-асоціацій і понад 25 спікерів під час конференції напрацьовували концепцію взаємодії всіх зацікавлених сторін для поліпшення добробуту країни.

Access2Finance стала платформою для створення екосистеми, в якій бізнес, влада і суспільство домовляються про партнерство, діляться можливостями, взаємодіють для посилення кожного.

Захід відбувся за підтримки проекту USAID «Трансформація фінансового сектору», який має на меті перетворити фінансовий сектор України на прозору, справедливу та диверсифіковану систему, яка підтримує підприємства всіх розмірів та слугує потребам громадян.

Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» підтримує реформування фінансового сектору в Україні та надає технічну допомогу за такими напрямами: споживче кредитування; реформування законодавчої та нормативної бази; розширення доступу до фінансів у небанківському фінансовому секторі; розширення застосування електронних фінансів; а також сприяння залученню населення до фінансових ринків та захисту прав споживачів фінансових послуг. З додатковою інформацією про Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» та його діяльність можна ознайомитися на веб-сторінках: http://www.fst-ua.info та https://www.facebook.com/FSTProject .


  • Нагадаємо, 27 жовтня у Києві відбудеться Міжнародна конференція: «From Local to Global: суперфуди, технології, ринки» з циклу Збільшення прибутків агробізнесу. Організатор події – агромедіа-агенція SAPIENZA за підтримки Київського контрактового ярмарку.
  • Участь у заході безкоштовна за умови попередньої реєстрації. Зареєструватися можна тут

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!