Як вплине теплий грудень на озимі овочі, сади та плантації ягід
Незвичайна для зими тепла погода, яка тривала весь грудень, поки що навряд чи становить серйозну загрозу озимим овочам та багаторічним насадженням. Таку думку висловив директор діагностичного центру захисту рослин “Агроаналіз” Вадим Дудка.
Якщо тепло буде триматися досить довго, то є ризик передчасного розпускання бруньок та їх пошкодження. “На даний момент дерева і чагарники перебувають у стадії глибокого спокою (тобто їх спокій обумовлений накопиченими в них особливими речовинами, що не дозволяють передчасно розпускатися брунькам).
Але якщо це тепло буде триматися досить довго, то запас цих речовин рослинами буде витрачено і тоді ризик передчасного розпускання бруньок, а значить і їх пошкодження, буде вкрай високий. Тривалість періоду глибокого спокою у кожного виду рослин своя, але вже після новорічних свят деякі культури з цього фізіологічного стану можуть виходити”, — пояснив експерт.
Щодо овочевих культур, зокрема озимого часника і цибулі, Вадим Дудка визнав, що “пощастило недисциплінованим фермерам”, які посіяли в дуже пізні терміни і їхні посіви не переросли, а перебувають у найбільш сприятливій для зимівлі стадії.
“Багато кмітливих фермерів пристосувалися до таких ось нетипово теплим початкам зими і стали обробляти озиму цибулю і озимий часник ретардантами (як це робиться на ріпаку), що загалом дає дуже хороший ефект”, — поділився експерт.
SEEDS.org.ua за інформацією AgroTimes
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!