Як вигідно продавати яблука?

0 415

Восени цього року закупівельна ціна на яблука в Україні зменшилась до рекордно низького рівня. Навіть кондиційні яблука закуповували з саду за ціною не більше ніж 3 грн за кілограм. Через кризу на ринку частина фермерів планує викорчовувати сади. Утім, існує інше рішення цієї проблеми — зберегти яблука, дочекавшись поки пік сезону закінчиться і ціна на фрукти зросте. Для цього фермерам варто облаштовувати сховища. Те, який спосіб зберігання обрати, залежить від терміну, на який господарство планує закладати яблука, розповів Сергій Виставний, керівник відділу проєктування компанії «‎Alternative Technologies PF», повідомляє SEEDS.

«‎Є два основних способи зберігання яблук: система регульованого газового середовища та сховища без РГС. У другому випадку яблука зберігаються менше (від 3 до 5 місяців). У сховищах з РГС — значно довше (9 — 10 місяців). Камери герметичні, там підтримується відповідна концентрація газів (кисню, азоту та СО2). Сукупність таких умов дозволяє уповільнювати “дихання” фруктів. Саме це сприяє тривалому зберіганню плодів. Хоча камеру з РГС встановити дорожче, період повернення інвестицій досить короткий, тобто окуповується технологія швидко, а зберігати фрукти там можна довше», — розповідає фахівець.

  • Для довідки
    Існують різні технології газового регульованого середовища:
    1️. RCA (Rapid Controlled Atmosphere) – технологія швидкого зниження концентрації кисню;
    2️. ILOS (Initial Low Oxygen Stress) – надшвидке зниження рівня кисню у камері за короткий проміжок часу;
    3️. LECA (Low Ethylene Controlled Atmosphere) – технологія зниження рівня етилену в камері;
    4️. CO2 shock treatment – ​​технологія шокової обробки вуглекислим газом, з підвищеним (до 30%) вмістом CO2;
    5️. DCA (Dynamic controlled atmosphere) – підтримка режиму зберігання залежно від фізіологічного стану плодів.

Камери з регульованим газовим середовищем мають п’ять основних складових: генератор азоту; конвертери етилену, які знижують його концентрацію; скрубер вуглекислого газу, що знижує частку СО2 у повітрі; система автоматичного керування (складається з системи аналізу концентрації газів у повітрі, програми для управління генератором азоту та скрубером, обладнання для віддаленого керування та перегляду даних); герметичні двері (підтримують регульований мікроклімат та запобігають витоку газів).

Ціна питання — вартість комплексу для зберігання — залежить від низки факторів та умов конкретного господарства. Технологію доцільно використовувати, якщо обсяги зберігання на підприємстві сягають 200 тонн.

Якщо говорити про зберігання не яблук, а вже продуктів їх переробки (сидру, соку та ін.), у цьому випадку потрібне обладнання, що регулює рівень вологісті та температуру, розповідає Сергій Виставний.

Якщо у вас з’явилися питання щодо постачання та встановлення холодильного обладнання, звертайтесь до фахівців компанії «‎Alternative Technologies PF»:

пошта: info@alttech.com.ua
телефон: +38 (093) 473 24 00

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!