Як українцям розбагатіти на фруктах та ягодах, радить експерт

0 159

Зростають обсяги української ягоди, проданої за кордон, а на внутрішньому ринку попит на неї падає. Про причини такої ситуації та можливості для її зміни розповідає Радіо Свобода.

Виходом з тієї ситуації, що склалася в Україні з виробництвом фруктів і ягід, може бути «краудфармінг» або спільне господарювання. Таку думку висловив  голова Асоціації «Укрсадпром» Дмитро Крошка. В Іспанії існує спосіб залучення коштів на садівництво із використанням інтернет-можливостей. Так, фермери з Валенсії продають не врожай зі своїх плантацій, а самі дерева: замовник може обирати, яке саме дерево для нього посадити, відстежувати через інтернет, як воно росте та чи дозріли вже плоди, а сам врожай можна навіть не збирати власноруч, а отримати його від власника саду поштою.

Прибутковість вирощування фруктових та ягідних культур в Україні коливається у межах − 7-200%, і як показує досвід, за один рік не окуповується жодна культура, а побудувати промисловий сад сьогодні – це фактично побудувати завод чи фабрику, вважає фахівець.

На думку експерта, дуже позитивним для розвитку фермерства явищем є кооперація: з нею з’являються шанси на придбання сучасної техніки, впровадження кращих технологій, уникнення цінового тиску перекупників. При виході на міжнародний, європейський ринок важливо вчасно забезпечити великі обсяги якісної продукції. До того ж, треба звикати до вимог наявності сертифіката міжнародного зразка.

 

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!