Як можна вийти «у плюс» при веденні садівничого бізнесу: приклад яблуневого саду

0 396

В рамках реалізації проєкту «Інвестуй в агро» на адресу його ініціаторів – агромедіа-агенції Sapienza та юридичної фірми PROPERTY – вже почали надходити перші пропозиції інвестиційних проєктів. Один з таких – проєкт закладання інтенсивного яблуневого саду на площі 25 га у Галицькому районі Івано-Франківської області, що за словами автора, дає змогу отримати понад 3 млн грн прибутку за умов інвестицій у розмірі 940 тис грн. Як саме можна вийти «у плюс» при веденні садівничого бізнесу, які витрати та ризики очікують інвестора та яку кількість врожаю можна отримати з вищеназваної площі саду – читайте далі. 

Зазначимо, що пропонується вирощувати середньорослі сорти “Айдаред”, “Джонаголд”, “Семиренко”, “Голден”, “Фуджі”, без шпалери за схемою посадки 4*2.5 м.

Як зазначає автор проєкту, витрати під час його реалізації можна розподілити на три групи: витрати на проведення агротехнічних заходів, витрати на збір продукції та витрати на охорону саду.

«До агротехнічних заходів варто віднести осіннє дискування міжрядь, що обійдеться у суму 800 грн/га. Тобто помноживши на 25 га, наявних для закладання саду, отримуємо витрати у розмірі 20000 грн, що необхідні для проведення даної операції. 2000 грн/га потрібно вкласти в операцію по весняному обрізанню садових дерев (загальні витрати на дану операцію – 50 тис. грн)», – повідомляє автор інвестиційного проєкту.

Важливим етапом для планомірного розвитку садових насаджень є обприскування на період від початку вегетації до збору врожаю – в залежності від фази розвитку дану операцію слід проводити приблизно 10 разів.

«Одне обприскування 25 га саду пестицидами, коштуватиме близько 10 тис грн., тобто у нашому випадку витрати на пестициди складатимуть 100 тис грн. Послуги та витрати з обробітку пестицидами можна розрахувати за наступною формулою: 25 га х 400 грн/га х 10 разів = 100000 грн. Витрати на збір продукції залежать від погодних умов, що складуться восени. Умовно вони коштують від 0,5-1 грн/кг. При цьому, враховуючи, що сад закладений за інтенсивною технологією можливо отримати врожайність близько 20-25 тонн/га товарного яблука. Тобто в нашому випадку мова йде про загальну кількість врожаю з 25 га саду в розмірі близько 500 тонн. Тобто при сумі витрат на збір врожаю у розмірі 1 грн/кг дана операція потребує 500 тис грн. Ще 150 тис грн. на рік знадобляться у якості витрат для оплати праці охороні саду у кількості 3 осіб. Таким чином загальні витрати складуть 940 тис грн. При цьому, ціна реалізації товарного яблука складе 8 грн/кг. У разі успішної реалізації продукції садівник отримає 4 млн грн», – ділиться розрахунками автор інвестиційного проєкту.

Таким чином, відіймаючи від отриманого доходу від реалізації суму витрат отримуємо чистий прибуток у розмірі 3,06 млн. грн.

Однак, керівники проєкту «Інвестуй в агро» акцентують увагу, що при закладання нових інтенсивних яблучних садів, дерева починають плодоносити лише на третій-четвертий рік. І цей факт потрібно обов’язково врахувати при складанні інвестиційного проєкту. Також, фахівці зазначають, що на сьогоднішній день одним з ключових факторів успішної реалізації яблук є наявність промислових сховищ, за допомогою яких можна суттєво збільшити термін реалізації продукції.

«Сучасні інтенсивні яблучні сади дійсно дозволяють отримувати 20-25 тонн/га столового яблука. Враховуючи досвід минулих років, ціна на яблуко після збору врожаю (вересень-жовтень) може суттєво змінюватися від сезону до сезону. Так, наприклад, середня гуртова ціна у вересні-жовтні 2019 року коливалася в межах 9-11 грн/кг, тоді як роком раніше ціна складала 5 грн/кг. З урахуванням вищезазначених цін, за умови реалізації всього обсягу яблук, виробник насправді «на папері» може отримати в середньому 3-4 млн грн за сезон з 25 га інтенсивного саду. Однак, до показника витрат, який зазначений у інвестиційному проєкті потрібно ставитися з особливою обережністю. За словами виробників собівартість тільки промислового яблука складає, як мінімум 4 грн/кг, що суттєво більше за розрахунки, які приведені в проєкті. А якщо врахувати, що собівартість десертного яблука істотно вища за промислове – розрахунки витрат необхідно переглянути», – коментує засновниця агромедіа-агенції Sapienza Катерина Звєрєва.

Втім, навіть за умови необхідних перерахунків витрат, фахівець стверджує, що при закладанні сучасних інтенсивних садів, будівництві промислових холодильників, вкладанні у маркетинг продукції та вирощуванні виключно якісного продукту інвестиції в яблуневі сади є одними з найбільш прибуткових в плодоовочевому бізнесі.

Якщо у вас є цікавий проєкт, який потребує інвестицій, або Ви представляєте компанію яка готова інвестувати в аграрну сферу, надсилайте свої проєкти чи побажання щодо інвестиційних проєктів за контактами: office@plaw.com.ua, або заповнивши дані анкети у спеціальній гугл-формі.

SEEDS.org.ua за матеріалами AgriGator

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!