Як фермеру правильно підходити до вибору покривних культур

0 180

Покривні культури можуть стати ефективним доповненням сівозміни, втім, до їх вибору, як і до головних культур, слід підходити дуже прискіпливо.

Про це розповів агроном СТОВ «Птахівниче» Максим Ніценко (Дніпропетровська обл.) в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

Як відомо, кожна рослина формує на своєму фоні не лише біоценози з безпосереднім позитивним чи негативним впливом, а й лишає після себе алелопатичні речовини, які різнобічно впливають на наступні культури в сівозміні.

«Не раз чув відгуки колег, що після покривних культур були просадки по врожайності кукурудзи, соняшнику й інших культур. Окрім того, покривні культури мають між собою поєднуватися. Ми над цим працюємо, щоб створювати такі мікси», – пояснив агроном.

Те саме стосується й бур’янів. Є такі, що не пригнічують культуру і не лишають шкідливу післядію для наступної культури, тому гербіцидний обробіток не має сенсу, додав Максим Ніценко.

Як раніше повідомляв SEEDS, закладання виноградних насаджень буде успішним за наявності комплексостійких сортів з однаковими строками вегетації. У тому числі слід враховувати сусідство. Небажаними сусідами винограду малина, смородина, троянди тощо.

Важливе розташування ділянки, склад грунту, віддаль між рядами та сортами інтенсивності росту та освітленням.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!