Як фермеру отримати додатковий прибуток завдяки сонячній електростанції
Будівництво сонячної електростанції потужністю 2 МВт потребує 2 млн євро. Фіксований «зелений тариф» від держави на рівні 163 євроценти до 31 грудня 2029 року включно дозволяє окупити інвестиції в установку.
Про це розповів директор Торгового дому «Долинське» (Херсонська область) Володимир Хвостов.
Його господарство, одне з провідних у галузі молочного тваринництва (зараз утримує понад 1,3 тис. голів ВРХ), почало будувати сонячну електростанцію у 2017 році, а з минулого року вже продає енергію.
За словами Володимира Хвостова, вже вироблено 2,3 млн кВт. «Розраховуємо через п’ять років і сім місяців вийти до повної окупності і навіть до прибутковості проекту», – зазначив він.
Для встановлення сонячних панелей господарству не потрібно було додатково виділяти землю чи змінювати її цільове призначення.
«У нас був майданчик, який ідеально підходив під сонячні панелі, – розказав директор ТД «Долинське». – При цьому тариф із панелей не наземних, а надахових споруд суттєво вищий».
На його думку, це може бути джерелом додаткового заробітку для господарства, проте не є повною заміною електроенергії з мереж. «Це абсолютно новий бізнес, який не пов’язаний із молочнотоварною фермою, але може створюватися на її базі», – зауважив Володимир Хвостов.
SEEDS.org.ua за матеріалами AgroTimes
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!