Як доглядати за страусами: розповідає фермер з Хмельниччини

0 613

Страуси вже не є екзотикою в Україні. Ферми, де утримують цих птахів є чи не в кожному регіоні. Попри це, в країні функціювало лише дві великі племінні ферми страусів. Одне з цих господарств розташоване на Львівщині, а інше – на Дніпропетровщині. Утім, рік тому племінна ферма з’явилася і на Хмельниччині, повідомляє SEEDS.

Заснував нове господарство у передмісті Красилова (Хмельницька область) Ігор Герасимчук. Чоловік зацікавився розведенням страусів у Великій Британії, де проходив практику. За освітою Ігор магістр біотехнологічних наук.

Фермер любить своїх птахів, розрізняє їх за характерами та дає імена. Крім того, Ігор навіть розрізняє яйця різних самок. Власник господарства говорить, що вони відрізняються за формою та кольором. Улюблені птахи фермера – чорноафриканські страуси Міша і Гріша.

“Страуси живуть парами або сім’ями, можуть доживати до 75 років, та плідний період триває 15 років. За сезон одна самка може відкласти до 40 яєць. Страуси полюбляють овочі та фрукти. Готую для них суміші кормів та щоразу даю свіжу воду. Варто берегти птахів від протягів та стежити, аби вони не переїдали”, – розповідає Ігор Герасимчук.

Зараз на фермі усього 23 страуси. Найбільше чорноафриканських, також є австралійські ему та один американський нанду. Останній страус альбінос. Ігор говорить, що це достатньо рідкісний птах.

Фермер застерігає: важливо не перегодовувати страусів та слідкувати за їх вагою.

“У нас племінна ферма, ми тримаємо вагу страуса до 120 кілограмів. Якщо самці набирають зайву вагу, то ламають лапи, якщо вага більше ніж 120 кілограмів. А це призводить до подальшої загибелі, кістки в них погано зростаються”, – говорить Ігор Герасимчук.

SEEDS за матеріалами Суспільне Поділля

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!