Як бур’ян перетворити на золоту жилу для кожного фермера України
Цю рослину можна назвати бур’яном, бо ареал її розповсюдження — пустирі, узбіччя доріг. В народі вона має декілька назв: Козлина голова, Гакшура, Якорник, Колюча лоза, та мало хто знає, що ця дивна трава має цілий букет лікарських якостей.
Листки, стебла, коріння та плоди якірців – все це можна перетворити на корисні настоянки, чаї та капсули.
В України вартість сировини якірців сланких складає від 40 грн за 50 грамів сушеної трави. Основний позитивний момент для вирощування якірців сланких на Півдні України це не тільки отримання корисної сировини, але й використання під вирощування ґрунтів, які не придатні для культивування культурних рослин.
До того ж й клімат, який іноді заважає культурним рослинам давати максимальні врожаї, не стане перешкодою для отримання великої кількості корисної лікарської сировини якірців.
До речі, Болгарія культивує якірці як культурну рослину вже давно. Основним районом вирощування якірців в Болгарії є екологічно чистий район міста Тополовград. За дослідами вчених, які порівнювали якість болгарської сировини якірців з китайською та індійською, було з’ясовано, що якість у Болгарії суттєво відрізняється. Болгарські якірці мають дуже високу концентрацію сапонінів.
До того ж тільки рослини, що культивовані в Болгарії, підходить для використання, як засіб, що тонізує. Основна причина такої відмінності у використовуваних технологіях вирощування та збирання. Секрет Болгарських фахівців у використанні спеціальних пластикових бар’єрів (через інвазивний потенціал рослини), які стають перешкодою для розповсюдження коренів бур’яну.
Застосувавши всі необхідні бар’єри для перешкоди неконтрольованого розповсюдження рослини південні регіони зможуть скласти конкуренцію болгарським виробникам.
SEEDS.org.ua за інформацією АгроЮг
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!