Як безсніжні морози впливають на посіви озимих культур
Через мороз на Харківщині пошкоджено частину посівів озимої пшениці. Холод спричинив появу тріщин на землі. Також рослини почали підмерзати, а їхні корені рвуться, пише SEEDS.
Про це розповів фахівець Інституту рослинництва імені Юр’єва Олег Леонов.
“Верхівки кінчиків вже попідмерзали, але це не є ще катастрофою”, — говорить агроном, повідомляє suspilne.media.
Озимину фермери Інституту рослинництва імені Юр’єва посіяли у жовтні, говорить завідувач лабораторії селекції пшениць Олег Леонов. З початку зими поле стоїть без снігу, з кінця минулого тижня ночами температура на Харківщині знижується до 15° морозу. За словами Леонова, безсніжжя та мороз можуть вплинути на наступний врожай.
“До 20° мороз може виявитися критичним, особливо наприкінці перезимівлі. В лютому, на початку березня такі морози можуть викликати загибель рослин. Крім того, такі морози — й безсніжжя, репається земля і розриває кореневу систему”, — говорить завідувач лабораторії селекції пшениць.
Леонов каже, зазвичай озимину починають сіяти у вересні, але цього року завадили дощі — роботи затрималися на місяць. Через пізній посів рослини не встигли достатньо сформуватися” Ще фаза важлива, в якій перебуває озимина. Якби вдалося посіяти в вересні, то вона розкущилась і накопичилися цукри, поживні речовини, які дозволяли переносити більші морози”.
Читайте також: Заморозки та спека вплинули на якість та обсяги яблука в ЄС
Оцінити, як озимина перенесе нинішній безсніжний мороз, можна буде навесні, каже Леонов.
Погода — не єдиний фактор, який впливатиме на обсяги наступного врожаю: через бойові дії та мінування полів на Харківщині озиминою засіяли менш як 200 тисяч гектарів, повідомив речник облдержадміністрації Сергій Кіш з посиланням на облдепартамент агропромрозвитку. Це — третина від торішніх посівних площ.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!