Хвиля рейдерства: Сашко-Халамидник та інші рейдерські захоплення 2017 року

0 174

В Україні немає офіційної статистики щодо рейдерських атак, проте лише Асоціацією фермерів та приватних землевласників зафіксовано близько 8 тисяч випадків рейдерського захоплення земель лише у 2016 році. Найчастіше у групі ризику знаходився  с/г бізнес від  2 тис га землі. Як зазначають самі фермери, не обходилося без «покривання» правоохоронними органами рейдерських схем.

Найгучніші рейдерські захоплення 2017 року

Полтавщина

Одна з найгучніших справ, яка набула розголосу як показовий приклад боротьби з рейдерами стало затримано більше 40 осіб, які намагалися заволодіти активами агропідприємств на Полтавщині. Ще  восени  інформація про це з’явилася на Facebook-сторінці Арсена Авакова. Ініціатори заворушень намагалися втекти на двох легковиках, проте також були затримані в Оржицькому та Лубенському районах.

Чернігівщина

Неодноразово на теренах інтернету у різних місцевих виданнях з’являлась інформація щодо такого собі  горе-фермера – Сашка Войтова – або як його називають на Чернігівщині – Сашко-халамидник. Видання M.gorod.cn.ua зазначає, що  «Сашко-халамидник» «рейдернув» не тільки людей, але і власну сім’ю. Зазначається, що цей «фермер» так загрався, що навіть рейдерським шляхом «віджав» квартиру у своїх рідних дітей, змусивши їх жебракувати!… Про жорстоке побиття першої дружини, яка народила йому двох дітей, в поліції заведено кримінальні справи.

Як пишуть видання Чернігівщини, Сашко вперше зазіхнув на 1500 га землі у 2011 році. Саме у цьому році Сашко-халамидник віджимає земельні паї та урожай  у фірми  «Інтрансавтострой» збитки  якої на той час сягнули близько 10 млн грн. Легкі заробітки так сподобалисьСашку-халамиднику що він шахрайським шляхом нагріває вже іншу агрофірму ТОВ «Благовіщенське», у якої він хапнув більше 10 млн грн. Як говорять люди, Сашку Войтову все сходить  з рук, тому що він проліз у депутати Чернігівської районної Ради, прикормив вже бувших прокурорських працівників та має за кума місцевого напівавторитета-напівбізнесмена-напівчиновника – Гоголя Миколу Васильовича, який особисто залякував першу дружину Войтова, аби та не зверталася до суду стосовно того, що вона залишилася без даху над головою (бо та квартира була вже поділена між кумами Сашком та Миколою…). Нібито саме цей «напів-бетмен» допомагає вирішувати проблеми Сашку Войтову  також з правоохоронними та судовими інстанціями…

Рівненська та Тернопільська області

http://nova.te.ua/statti/rejderstvo-po-ukrayinsky/

Декілька сіл Кременецького району Тернопільскої області страждають від недобросовісних підприємців «Агро-Експрес- Сервіс». Видання пише що ця фірма порушує права селян, та не виплачує селянам гроші. Також що недавно саме ця фірма власник якої Сергій Костючка захопив понад 375 гектарів землі. Діяльність цього підприємства поширилась не лише на Тернопільску область, а й на Рівненську. Цікаво, що люди, які передавали свої землі у оренду даному підприємству, звинувачують його у фальсифікації угод, мовляв, вони підписували на один термін, який мав закінчитись у 2014-2015 роках, але…у 2015 році угоди були перереєстровані, без відома місцян.

Житомирська область

http://zhitomir-online.com/2017/08/18/vooruzhennoe-reyderstvo-na-zhytomyrschyne.html

Видання пише про те, що до них влітку звернулись аграрії з Новоград-Волинського району з проханням провести журналістське розслідування з приводу конфлікту між агрофірмами, яке майже закінчилось застосуванням вогнепальної зброї.

За їх словами суть конфлікту у тому, що декілька агрофірм з’ясовують відносини з приводу права оренди земель, а саме СООО «Нива-2012 агро», ФХ «Аделаїда» та ТОВ «Шереметьєво» 

Дніпропетровщина

http://apostrophe.ua/news/business/agriculture/2017-11-24/v-ksg-agro-obvinili-vikula-i-nesterenko-v-popyitke-reyderskogo-zahvata-selhozpredpriyatiya/113973

Восени в с.Нива Трудова, декілька десятків людей сспробували здійснити рейдерське захоплення тваринницького комплексу, який знаходився у власності ТОВ «Рантье», пише видання.  «Приблизно 60 озброєних людей, серед яких були представники харківського охороного агентства та люди, котрі перставились громадськими активістами, заблокували входи та виходи на територію підприємства. Крім того погрожували співробітникам комплексу вогнепальною зброєю, рейдери захватили офісну будівлю  та інші будинки на території комплексу», – пояснює председатель совета директорів KSG Agro Сергій Касьянов, в управлінні якого знаходиться підприємство «Рантье».  За словами заявника, за рейдерами стояла група народних депутатів.

Херсонщина

http://khersonline.net/novosti/proisshestviya/90419-chto-eto-bylo-reyderstvo-ili-vyyasnenie-otnosheniy.html 

Нова Каховка. Видання пише, що перший раз тут зіштовхнулись з рейдерством у далекому 2009 році, при спробі захвату невідомими коньячного заводу «Таврія». З тих пір не раз деякі підприємства у Новій Каховці намагалися «прихватити» чи «захватити», саме таким способом, як рейдерство. Журналісти зазначають, що останнім часом рейдерська лихоманка захопила колись успішно діюче підприємство ООО «Каховка Протеїн Агро». Влітку був випадок коли у кінці робочого дня до прохідної заводу під’їхало три мікроавтобуси, з трьома десятками молодих людей, які намагалися регулювати рух транспорту на території та встановлювати пропускну систему для прохожих. Видання пише, що такі «відвідування» відбуваються часто якраз напередодні сезону переробки продукції. Люди кажуть, що у такий спосіб їх намагаються лишити легального заробітку, а місто – бюджетних надходжень.

Як щодо захисту?

Наприкінці 2017 року з’явилася інформація про те, що Кабмін взявся захищати аграріїв від рейдерів. А саме – мова йде про онлайн реєстрацію договорів оренди, а автоматичне звірення з Держгеокадастром – убезпечить від маніпуляцій з землею та рейдерством. Як зазначив прем’єр міністр України Володимир Гройсман, проблема аграрного рейдерства знаходиться в полі його уваги.

Проте поки фермери не сподіваються на допомогу держави, а влаштовують власну самооборону, організують загони, щоб власноруч протистояти рейдерам та не стати мішенню для мисливців до чужого добра. Українські фермери створюють збройні загони самооборони від рейдерства. Принаймі, такий загін на 300 «стволів» вже діє на Кіровоградщині, а також організований на Полтавщині, яка тільки наприкінці року оговталася після безпрецедентно нахабної спроби захоплення СТОВ «Агрофірма «Оржицька».

Це щоб такі собі «Сашки халамидники» безкарно не збирали чужі врожаї та самовільно не користувалися людськими паями – а достеменно знали що кримінальна відповідальність за їхні діяння не минуча.  

 Не сподівався і Сашко Войтов, що його притягнуть до кримінальної відповідальності,  коли восени 2014 року в  черговий  раз зазіхнув на чужі врожаї, та заволодіти  чужою власністю на цей раз йому не вдалося. Підприємство-господар  змогло відбити зухвалу атаку грабіжників. І як пише видання, господарі цей факт задокументували і попри всі перешкоди та юридичні колізії змогли довести справу до суду. Як результат у лютому 2017 року колегія суддів Чернігівського районого суду засудила Олександра Войтова до 8 років ув’язнення. Крапку в цій справі поставив у січні 2018 року апеляційний суд Чернігівської області – вирок ім’ям України – 8 років ув’язнення з конфіскацією майна.

На початку 2018 року в Україні почав працювати центр Юридичної допомоги фермерам при Асоціації фермерів та приватних землевласників України (АФЗУ). Цікаво, чи буде він дієвим інструментом захисту фермерів чи залишиться лише черговою ініціативою без практичного змісту?

SEEDs, за матеріалами інших видань

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!