Холодильні склади для зберігання яблук – запорука вигідного продажу та успішного експорту

0 2 565

«Молодіжний аграрний союз» з 2015 року вирощує 50 гектарів яблуневих садів в Чернівецькій області. У планах – до кінця 2020 року висадити ще 40 гектарів. Майже весь врожай – понад 2,5 тис. тонн, зберігають в холодильнику. “Саме тому дуже важливо в цьому бізнесі мати надійні холодильні установки”, – розповідає директор «Молодіжного аграрного союзу» Віталій Нігалатій.


– Як обирали компанію, яка збудує для Вас холодильний склад?

– В Україні мало таких компаній, які можуть не тільки побудувати якісні холодильні камери, але й забезпечити обслуговування. Ми довго таких шукали, ходили-дивилися, зіставляли, аналізували. Перевіряли, як працюють установки. Це не просто так – поспілкувалися і домовилися, тому що ці хлопці кращі. Врешті-решт обрали «Інсолар-Холод» і стали їх клієнтом.



– Що відрізняє цю компанію від інших?

– По-перше, «Інсолар-Холод» – це компанія з багаторічним досвідом успішної реалізації проєктів будівництва сховищ з регульованим газовим середовищем під ключ. Вони повністю взяли на себе всі обов’язки з проєктування, підбору, поставці та монтажу холодильного обладнання та холодильних камер.

По-друге, у них є гарантійне та післягарантійне обслуговування. Якщо щось не працює, швидко приїжджають, щоб це виправити. Також безкоштовно навчили нашого співробітника обслуговувати холодильник. Він може навіть деякі деталі міняти сам.

Так само нідерландське обладнання від VanAmerongen вже себе зарекомендувало. Це лідери в зберіганні.

– Як в Європі?

– Не порівнював би їх з європейськими компаніями, тому що вони кращі. А я знаю, що кажу, бо працював вже і з європейськими компаніями.

З «Інсолар-Холод» ж мені дуже сподобалося співпрацювати. Це люди, які відповідають за слова і дотримуються термінів, що особливо важливо в будь-якому продовольчому бізнесі. Так само у них є свої оборотні кошти, і вони не наполягають на виплаті всієї суми вперед. Ми заплатили аванс, вони приїхали, поставили обладнання, запустили. Коли переконалися, що все працює, доплатили. Такий підхід – рідкість в Україні.


– Яке саме обладнання Вам встановлювали?

– Весь комплекс: компресорну станцію, повітроохолоджувачі та конденсатори, обладнання для РГС, герметичні двері.

– Як довго Вам монтували обладнання?

– Все в термін: як домовилися, так і встановили. За місяць-півтора. У 2018 і 2019 роках. Ми були клієнтами «Інсолар-Холод» двічі.

– Чи можуть власники яблуневих садів обійтися без холодильників, реалізуючи врожай одразу?

– Це не вихід. Всі господарства, які вирощують яблука, намагаються мати сучасні, високотехнологічні холодильні склади. Реалізувати врожай одразу практично неможливо. І навіть, щоб експортувати яблука в Європу, їх обов’язково потрібно охолодити і підготувати до експорту відповідно до європейських стандартів.

До того ж, перший місяць осені – це вал яблук. Вони дешевшають. Ті, хто мають холодильники, завантажують їх і чекають кращої ціни. Розпродають взимку, навесні і навіть влітку.

– Скільки відсотків продукції Ви охолоджуєте?

– Намагаємося все, окрім браку. У цьому році взагалі нічого не реалізували одразу. Поки це робити невигідно. Реалізують зараз ті, хто не мають холодильних складів для зберігання продукції.

 

SEEDS.org.ua за інформацією East-Fruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!