Харківський пасічник  зібрав колекцію меду з майже половини країн світу

0 604

Пасічник Денис Солдатов близько 15 років збирає зразки меду із різних країн світу. Першим екземпляром колекції став мед, який голові громадської організації “Спілка пасічників Харківської області” Денису Солдатову привезли із Непалу як подарунок.

“Із цього й почалося збирання колекції меду зі всього світу. Маємо дуже багато зразків, які взагалі ніхто у нас не скуштує, бо мед не завжди доступний і не завжди він продається у фабричному пакуванні чи “звичайно” – у нашому розумінні”, – запевняє Денис Солдатов.

Найбільш екзотичними пасічник вважає меди із південної півкулі, бо невелика кількість людей туди їздить. Наприклад, із Нової Зеландії чи африканських країн.

“Чи не найбільш цікаві меди – це меди з Африки. У нас є мед з пальми. А також був мед з манго. Порівняння цих смаків дозволяє визначити якість нашого меду. Наш мед найкращий”, – підкреслив Солдатов.

Одну частину колекції Денис Солдатов зібрав власноруч – привозив із країн, де бував. Іншу – дарували друзі. Також пасічник розповів про незвичні для українців форми пакування солодкого продукту. Наприклад, корейський мед зберігається у тюбику із довгуватою пластиною, яку треба зламати, щоб відкрити.



Схоже пакування і у японського продукту, однак воно набагато м’якше. Тут кінчик треба зрізати, щоб вичавити звідти рідину. А от одна із бразильських компаній пакує мед у невеликі поліетиленові пакети, які розфасовані по 1,5-2,5 грами.

Пасічник мріє відкрити музей. Таким чином розповісти про життя бджіл та якість, яку вони приносять.

“Ідея така: створити павільйон, який ззовні буде виглядати як звичайний, а всередині влаштувати атмосферу вулика. Тобто зробити воскові кімнати, надати запах справжнього вулика. Зробити це в деревині, аби ці переходи були від рамки до рамки або від корпусу до корпусу.

І можна було б показати все життя бджіл – як ця колонія існує, розвивається. Аби дати можливість людям безпечно це дізнатися. Тобто не контактуючи з бджолами, а завдяки цифровим сучасним технологіям, віртуальній реальності показати світ очима бджоли”, – розповів Денис Солдатов.

Наразі він з однодумцями шукає фінансування для свого проєкту.

 

 SEEDS.org.ua за інформацією  Об’єктиву

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!