Вже наступного року близько 50% агровиробників можуть збанкрутіти, або змінити структури виробництва
Без суттєвих змін в агропромисловому комплексі України, у 2024 році половина агровиробників збанкрутують. Про це розповів трейдер і колишній депутат Іван Мірошніченко, пише SEEDS.
«Близько 20% агрокомпаній уже змінили статус своїх власників та засновників за 2022-2023 рік. Тобто «фінансовий жир» був спалений аграріями минулого року, а зараз ми маємо процес масового збіднення та збитковості абсолютної більшості агровиробників.
Тільки 20-30% виробників, які мають високотехнологічне та ефективне виробництво, з високими врожаями, мають вертикальну інтеграцію в переробці або експорті, залишаються «над водою», маючи певну прибутковість. Абсолютна більшість інших, з середньо-українськими показниками по врожайності та витратам мають системні та значні збитки.
Процес масового банкрутства в АПК розпочався. Якщо в АПК ще цього року не буде суттєвих змін (з відновлення роботи глибоководних портів, зниження ставок страховок по фрахту і космічних/штучних ставок по вартості перевалки/портових зборів в портах, не без коштовної підтримки від держави), то в 2024 році близько 50% агровиробників збанкрутують», – пише Іван Мірошніченко в блозі на AgroPolit.com.
За його словами, продовження поточного стану речей тягне за собою невідворотню зміну структури агровиробництва.
Читайте також: Захисникам України збираються безкоштовно передавати землі державної та комунальної власності
«Сьогодні середньостатистичний збиток на 1 га землі з урахуванням середньої врожайності та середньозваженої структури витрат у аграрія збиток складає від $150-250. Залишилося близько 20-30% аграріїв, які за таких умов заробляють, або мають невеликий заробіток, як кажуть «над водою».
Однак за підсумками року АПК отримає $5-6 млрд збитків! Якщо ж нічого не зміниться (в частині підтримки сектору та експорту) надалі, то 50% аграріїв 2024 року збанкрутують і будуть змушені змінювати власників та структуру виробництва, що буде непросто виконати в реаліях. Буде зменшення та згортання виробництва», – вважає Іван Мірошніченко.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!