Встановлення холодильного обладнання для ягід: що рекомендують фахівці?

0 586

Охолодження та заморозка ягід — процеси, які необхідно здійснювати виробникам, які планують подовжити термін реалізації продукції або мають намірпродавати її на експорт. Популярність ягідного бізнесу в Україні зростає. Щороку збільшуються площі насаджень малини, лохини та інших культур. Часто обладнанням для охолодження і зберігання цікавляться виробники лохини. Серед виробників малини широке застосування має обладнання для заморозки, розповідає Данило Харченко, менеджер проектів компанії «‎Alternative Technologies PF», яка займається постачанням промислового холодильного обладнання.

«Деякі виробники замовляють так званий «‎статичний холод», інші — тунелі для заморозки. Все залежить від виду ягід, обсягів виробництва та інших індивідуальних факторів‎», — зазначив фахівець у коментарі для EastFruit, повідомляє SEEDS.

Тунелі для шокової заморозки доцільніше замовляти великим виробникам. Енергозатрати на шокове заморожування є досить високими, і саме обладнання дороге, тому у підприємства має бути достатньо товару для досягнення окупності. Добовий обсяг заморожування має складати хоча б до 10 тонн. Загалом, будівництво повноцінного комплексу з камерами для зберігання ягоди доцільне за умови виробництва від 100 тонн. Для малих підприємств доцільніше буде використовувати камери шокового охолодження і заморожування. Це стосується виробників ягід.

Для компаній, які надають послуги із заморожування продукції, заощадити також можна, якщо використовувати камери для різних сезонних продуктів протягом усього року.

«‎Можна робити універсальні камери, як, наприклад, ми робили для Фермерського господарства «‎ТРІУМФ – ЛАЙФ»‎ (Вінницька область). Такі камери дають змогу змінювати область їх застосування із зберігання охолоджених продуктів на зберігання заморожених продуктів в залежності від потреб підприємства. Таке обладнання підходить для різного типу продукції. Це дозволяє господарству заощаджувати корисну площу, а відповідно і кошти на будівництво об’єкту. Крім того, такі камери додають гнучкості підприємству. Так, наприклад, на початку сезону збирання ягід господарство може використовувати такі камери для зберігання свіжої охолодженої продукції для її швидкої реалізації, а ближче до кінця сезону перевести камери у низькотемпературний режим для довготривалого зберігання ягоди в замороженому вигляді. Також після закінчення сезону та реалізації власної продукції камери можна здавати в оренду»‎, — розповідає Данило Харченко.

Ціна на холодильне обладнання помітно варіюється, залежно від обсягів виробництва.

«Для того, щоб наш клієнт мав загальне уявлення про вартість майбутньої системи холодозабезпечення його підприємства, ми визначаємо орієнтовну ціну з розрахунку на кіловати холодильної потужності. Кожен проект прораховується індивідуально, але з огляду на реалізовані нами проекти наші спеціалісти визначити, що в середньому кіловат холоду вартує близько 1 тис. євро. При великих обсягах заморожування, вартість обладнання може досягати 600 тис. євро. Для маленьких фермерських господарств більше підходить статичний холод. Тут потужності менші. Зазвичай достатньо 100 кіловат, або 100 тис. євро (чи навіть менше)»‎, — зазначає фахівець.

З’явилися питання? Зв’яжіться зі спеціалістами компанії «‎Alternative Technologies PF»:

пошта: info@alttech.com.ua
телефон: +38 (093) 473 24 00

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!