Вперше за 23 роки споживання м’яса знизиться у всьому світі
Вперше з 1996 року через фактор АЧС в Китаї знизиться споживання м’яса в цілому в світі. Такі прогнози озвучив старший економіст інвестиційного департаменту Продовольчої сільськогосподарської ООН, керівник проекту технічної допомоги ФАО/ЄБРР Дмитро Приходько під час XI Міжнародного конгресу “Прибуткове свинарство”, повідомляє кореспондент SEEDS.
“Китай – це 50% глобального поголів’я свиней. Наразі вони вже забили більше мільйону свиней. З Китаю АЧС поширилась на Лаос, Камбоджу, з’явились випадки в Монголії. Однак це не великі виробники свинини. Слід зважати на нові випадки АЧС в В’єтнамі – ця країна 5-й виробник свинини в світі і він конкурує з Бразилією.
Цей рік суттєво поміняє базу даних для розрахунку прогнозів
Наші аналітики очікують, що вперше з 1996 року знизиться споживання м’яса в цілому в світі саме через фактор АЧС в Китаї. Очікується, що цьогоріч АСЧ призведе до того, що виробництво свинини в Китаї знизиться на 10%. І це матиме великий вплив на світовий баланс”, – розповів Дмитро Приходько.
“Звісно що інші країни використають цю можливість і збільшать виробництво свинини. Це будуть країни ЄС, США, Канада… Однак навіть виробництво у цих країнах не зможе компенсувати той факт, що виробництво в Китаї зменшиться. На глобальному ринку цього річ очікується зниження виробництва свинини на 4%.
Звичайно попит залишиться. А тому очікується, що експорт свинини в цьому році збільшиться до 9,1 млн. тон з 8,4 млн. тон. Тобто ми очікуємо збільшення експорту свинини на глобальному рівні на 8%.
Вплив АЧС на ринки м’яса матиме далекі наслідки.
По-перше, імпорт свинини в Китай у цьому році зросте з 1,9 до 2,4 млн. тон. Від цієї ситуації звичайно ж виграє птахівництво у всьому світі”, – стверджує економіст.
“АСЧ матиме вплив навіть на ринки сухого молока та сухої виворотки. В Китаї свинарство – один з основних споживачів цих продуктів. Майже 60% іде на корм тваринам.
В майбутньому саме ринки Азії залишатимуться основними ринками споживання свинини.
За прогнозами на 2027 рік 46% всієї свинини в світі споживатимуть в Китаї. При цьому збільшуватиметься і частка інших країн Азії, де лідером буде В’єтнам”, – додав Дмитро Приходько.
Слідкуйте за нашими новинами на Facebook Instagram YouTube-канал
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!