На Волині відновили авіапатрулювання лісів. До спостереження залучили приватний літак одного з тутешніх фермерів, на добровільній основі надавати такі послуги погодився пілот Олександр Шумський.
Така практика давно поширена у Європі та США. Власники приватних літаків, які мають відповідну ліцензію на польоти, не просто вдосконалюють свої навики, а водночас патрулюють лісові масиви. У випадку виявлення задимлення чи загоряння миттєво скидають координати лісівникам чи рятувальникам.
Оперативність виявлення під час пожежі – головна запорука успішної локалізації вогню з мінімальними наслідками. Видимість із літаків – в межах 50 кілометрів. Це означає, що одразу є можливість охопити значну територію. Жодне наземне спостереження не дає такої оглядовості.
“Давно захоплююся авіацією, маю ліцензію приватного пілота. Цього року, літаючи над лісами Житомирщини та Київщини – це якраз був період масштабних пожеж – зрозумів, наскільки жахливою є ситуація із вогнем, якої шкоди він завдає.
Не бачу взагалі нічого проблемного. Адже я здійснюю польоти, маю з собою засоби навігації, ми без проблем можемо злагоджено працювати із лісівниками у передачі інформації”, – розповідає Олександр Шумський.
Протягом трьох останніх років в області вдавалося зберегти лісові масиви від загоряння. Проте цієї весни – через постійні підпали сухої трави на полях та лугах, що межують із лісовими масивами, вогонь неодноразово переходив до лісу. Таким чином цього року пожежами було охоплено 89 гектарів лісових площ.
SEEDS.org.ua за інформацією Волинського ОУЛМГ
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!