Власники найбільшого на Вінниччині лавандового поля виробляють з лаванди олію та гідролати

0 1 282

Неподалік від Вінниці знаходиться чарівне лавандове поле, знане в народі, як «Вінницький Прованс». Хоч з’явилось воно не так давно, але нині лавандова плантація у Ксеверівці відома не тільки на Вінниччині, пише SEEDS.

Журналістам SEEDS пощастило побувати на цій казковій локації та поспілкуватись з співвласницею «Вінницького Провансу» Аліною Булатовою-Білко.


Засадили поле у Ксеверівці лавандою ще у 2018 році. Міжряддя встелили соломою, – це допомагає боротися з бур’янами та й виглядає більш естетично.

Сьогодні лавандова плантація вже не така квітуча – лаванда вже перецвілі, її зібрали і далі сушитимуть. До речі, цвісти лаванда починає з середини червня. Милуватися нею можна три-чотири тижні.

Весь період цвітіння локацію не покидали вінничани, які приїхали помилуватись пахучими квітами та зробити пам’ятні фото. Всі охочі мали змогу безкоштовно отримати різний реквізит: крислаті шляпи чи пледи. Дехто орендував все поле на годину чи більше.



За словами власників лавандового поля, найпопулярніший час для персональних фотосесії – це захід сонця. Не менше замовлень було і на світанок. Траплялось і таке, що задля ефектних фото на поле приїздили ще вдосвіта, о 4 годині. І такої шаленої зацікавленості власники поля не очікували.

«З часів коронавірусу активність тільки зросла. До того ж зараз в Україні такі події – війна… Звичайно, що всі люди в депресивному стані. От вони і їдуть на поле лаванди за позитивними емоціями. Лаванда, вона заспокоює, дарує радість. І ми страшенно раді, що люди виходять з нашої локації щасливими», – розповідає Аліна Булатова-Білко.  

Сьогодні лавандових локацій на Вінниччині досить багато. Цілком ймовірно, що їх кількість зростатиме і далі. Однак «Вінницький Прованс» – був одним із перших. До того ж нині плантація зберігає звання найбільшої в області. І це далеко не всі її переваги.

Читайте також: Родина з Франківщини втілила мрію доньки – висадила лавандове поле

«У нас найбільше лавандове поле у Вінницький області. І воно найближче до Вінниці, – лише вісім кілометрів. Далі ми плануємо поле розширяти, висадити ще більше кущів лаванди. Зараз у нас під лавандою тільки 70 соток.

Нині у нас росте тільки 5 сортів лаванди. Однак кількість сортів ми не будемо збільшувати. Ми обрали найоптимальніші для нашого регіону сорти», – розповів Олег Химич, син ще одного співвласника лавандової плантації.

Сорти підбиралися не навмання. Їх особисто вишукував і привозив на Вінниччину Володимир Білко, чоловік Аліни. Та й купували їх не закордоном, а в Україні. Невдовзі «Вінницький Прованс» планує вже сам продавати саджанці всім бажаючим.



Планів щодо розвитку власники лавандового поля мають чимало. Цьогоріч почали виробляти лавандову олію та гідролати, мають наміри виготовляти лавандовий чай і не тільки це.

«Збираємось обладнати ще кращу зону відпочинку і відкрити невеличку кав’ярню. Можливо з стравами із додаванням лаванди.

Цьогоріч ми вже пропонували відвідувачам плантації лавандовий лимонад і спаржевий суп з портулаком. Спаржу ми також вирощуємо, тут, на сусідньому полі», – розповідає Олег Химич.

«Плануємо з квітів лаванди виготовляти саше. Це найближчі плани вже на цей рік. Можливо започаткуємо виробництво чаїв з додаванням квітів лаванди. Але це вже плани на далеке майбутнє, серед першочергових – реєстрація власної торгової марки і, звісно ж, будемо продовжувати сушити зібрані на полі квіти.

Квіти лаванди мають лікувальні властивості. У нас на полі купують їх для того, щоб засушити. З квітами лаванди можна пити чай, він заспокійливий, можна додавати як спецію до різних страв. Але не рекомендується вживати такий чай та страви з квітами лаванди тим людям, у кого понижений тиск», – застерігає Аліна Булатова-Білко.



Букети запашних квітів власники плантації продають всім охочим з першого року існування лавандового поля. Ціни не захмарні, однак свіжість – щойно з поля. Менший  букетик коштує 50 гривень. Далі вартість залежить від ваги.

Цікаво, що ніхто з гостей не прагне «зекономити» і поцупити пахучих дарів поля без дозволу, хоча раніше траплялось і таке, каже пані Аліна. «Так, були такі випадки, але вони зовсім одиничні. Більшість відвідувачів – люди виховані. В цьому році такого не було взагалі.

Ми одразу кажемо, що в нас є свої правила, щоб не приходили, не скубали, шанували нашу працю. А українці – люди слухняні та ввічливі», – каже співвласниця лавандового поля, додаючи, що наступного року радо чекає всіх охочих помилуватися цвітінням вінницької лаванди до «Вінницького Провансу».   

 

Людмила Калита, SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!