Власники мініферми під Кропивницьким виготовляють сир з козиного молока за власними технологіями  

1 1 095

Кропивничанка Тетяна Соловйова розробила 20 власних технологій сироваріння. Нині з чоловіком Євгенієм виготовляють сири з козиного молока на власній мініфермі у Кропивницькому районі, пише SEEDS.

Сироварінням Тетяна Соловйова зацікавилась 15 років тому під час подорожі в Італію, розповіла вона Суспільному. Нині з чоловіком мають мініферму, п’ятеро дорослих кіз та п’ятеро козенят.

Читайте також: Виробництво сухого молока в Україні стало збитковою справою

Розводити кіз почали три роки тому, щоб мати власне молоко й контролювати його якість для сироваріння. До того молоко купували. Альпійських кіз обрали, бо вони мають якісне молоко.

“Вони не вибагливі, в утриманні їм не потрібне утеплення чи особливий раціон. Альпійська порода спокійна – це не крикливі кози. Це теж дуже важливо”, – розповіла Тетяна Соловйова Суспільному.

Годують кіз сіном, зерном та сухим листям фруктових дерев.

Тетяна – психологиня. Сироваріння називає своєю другою роботою, хобі та способом відпочити. Варити сир Тетяна вчилась в Італії – за її словами, вивчила 62 технології приготування, розробила 20 власних. Через ремонт у сироварні сироваріння тимчасово призупинили.



“Якщо коротко – ми нагріваємо молоко до потрібної температури й закладаємо туди закваски. Це бактерії, які роблять смак, текстуру, аромат, отвори. Потім кладемо коагулянт, який робить із молока сир. Він пресується – отримуємо голівку сиру”, – розповідає Тетяна Соловйова.

З десяти літрів козиного молока можна отримати півтора кілограма напівтвердого сиру. На день перероблюють 40 літрів молока, сказала Тетяна Соловйова.

“Коли сир витриманий понад три місяці, він запакується. І саме кірка дуже важлива для його дозрівання – вона не пропускає нічого всередину”, – говорить господиня.

Скільки витримувати сир, залежить від технології, пояснила Тетяна. Напівтвердий – від півтора місяця до пів року, твердий – від пів року й більше.

“Ми позиціюємо себе як індивідуальне господарство. У нас є паспорти, що усі наші тварини здорові. Молоко зберігаємо в холодильниках за температури вісім градусів тепла”, – додає Тетяна Соловйова. Сир зазвичай продають знайомим та на крафтових ярмарках. Відновити сироваріння планують у травні.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Ірина пише

    Питання, як переробляють 40 л молока від 5 кіз? Що коза дає 8 л молока?

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!