Владу просять врятувати вівчарство в гірських районах Карпат

0 273

Вівчарство в Україні в не такі вже й далекі часи було одним з головних напрямів тваринництва. Поголів’я становило майже 10 млн. З переходом на ринкові умови в АПК поголів’я овець скоротилося у дев’ять разів.

Щоб привернути увагу до розвитку вівчарства, загалом до піднесення галузі, регіональні організації Аграрного союзу України звернулися до Асоціації органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати-Україна”, в яку входять Львівська, Івано-Франківська, Закарпатська та Чернівецька області. Щоб через депутатів Верховної Ради від цих регіонів порушити відповідні питання в парламенті, прийняти закон про розвиток вівчарства в гірських районах Карпат.

Не можна стверджувати, що держава сповна відвернулася від галузі. Певна фінансова допомога надавалася. За збереження молодняку фізичним особам на Закарпатті до 2015-го виплачувалось до 100 грн за голову. Відтак у наступні роки бюджет припинив цю допомогу.

Але в головному кошторисі області на 2019 рік передбачено цій галузі всього 500 тисяч грн юридичним особам, які утримують овець. Це надто мізерні кошти. Й навряд чи стануть поштовхом до відродження. Невирішені питання у галузі гальмують процес покращення структури породистості овець, збільшення їх чисельності м’ясо-вовняного та м’ясного напрямів.

Без державного втручання складно підтримувати позитивну рентабельність вівчарства — через надмірну вартість кормів і низькі ціни реалізації виробленої продукції. Вирішення цих проблем призвело б до зростання поголів’я овець і, відповідно, створення робочих місць у депресивних гірських районах, а також до наповнення місцевих бюджетів.

SEEDS.org.ua за інформацією Голосу України 

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook   Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!