Високопродуктивний сорт суниці садової «Мурано» відтепер офіційно доступний українським садівникам
Суниця садова – це ягода №1 в світі і в пострадянських країнах за обсягом виробництва з величезним відривом від всіх інших ягідних культур. Вона також залишається лідером за обсягами споживання, завдяки своїй доступності за ціною, проте зростаюча конкуренція з боку лохини, змушує селекціонерів суниці садової активніше шукати все більш продуктивні і смачні сорти, які, при цьому, були б також зовні привабливими і транспортабельними.
Саме завдяки таким якостям в останні кілька років в Європі одним з найбільш популярних ремонтантних сортів суниці садової вважається сорт «Мурано» (Murano). Зокрема, даний сорт користується високою популярністю у Великобританії і Бельгії, де вирощування суниці садової є високорозвиненим бізнесом, а споживання її – традиційно високим.
Чому ж сорт суниці «Мурано» є настільки популярним в Європі? Крім високих смакових якостей, ягоди цього сорту є досить великими і щільними, завдяки чому добре зберігаються і транспортуються. До того ж, ягода ідеально підходить для прикрас різних десертів, тим самим користуючись попитом у європейських рестораторів.
Дуже важливо, що сорт «Мурано» відмінно зарекомендував себе як для вирощування в грунті, так і в субстраті на основі торфу або кокосового волокна. Рослини цього сорту також мають високу стійкість до захворювань, особливо до борошнистої роси і хвороб кореневої системи. В середньому сорт дає 1,0 – 1,5 кг ягід з однієї рослини за період вегетації, а середня вага однієї ягоди становить близько 20 грам. Однак, виробники зазначають, що при оптимальній схемі живлення і належному догляді, вага плода суниці садової сорту «Мурано» може досягати і 30 грам.
У 2019 р. одним з провідних ягідних розплідників України, ТОВ «ФруТек» була завершена реєстрація ремонтантного сорту «Мурано» в Україні. Тепер посадковий матеріал цього сорту фермери вже можуть офіційно купувати і вирощувати на території країни. Крім «Мурано» компанія завершила реєстрацію таких ремонтантних сортів суниці садової, як «Капрі», «Віваро» та «Ліноза».
За даними Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), світове виробництво суниці садової досягало близько 9,2 млн. тонн в 2017 році. При цьому Україна, за даними того ж джерела, виробляє 55-60 тис. тонн цієї ягоди, або 0,65% світового виробництва. Експорт суниці садової з України при цьому активно росте і вже перевищує 5 тис. тонн. Основна частина експорту припадає на заморожену суницю садову, незважаючи на те, що прекрасні можливості існують в експорті свіжої ягоди завдяки близькості України до основних центрів споживання в Європі. Для прикладу, від західних регіонів України, де вирощується суниця садова, до Берліна всього близько 900 км, в той час як від головної виробничої провінції Уелва (Huelva) в Іспанії до Берліна – близько 3 000 км.
SEEDS.org.ua за матеріалами EastFruit
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!