Вирощування винограду в теплицях – перспективний бізнес для дрібних фермерів України

0 1 543

Тепличне вирощування винограду надзвичайно прибуткове. Для малих фермерів, які мають 2-3 гектара винограду, що вирощується в закритому грунті – це найбільш оптимальний варіант господарювання, пише SEEDS.

Про це розповіла Людмила Баранець, завідувачка лабораторії молекулярної генетики та захисту рослин Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства імені В.Є. Таїрова» під час вебінару, організованого Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва.

«Тепличне вирощування такої незвичайної для закритого грунту культури, як виноград, є дуже прибутковим видом діяльності. Незважаючи на різні проблеми виноград росте в теплиці більш пишним і смачним, а урожай перевершує всі очікування.

Передбачалося, що тепличне виноградарство більше культивуватиметься в регіонах зі складними кліматичними для виноградарства умовами. Але поки бачимо тенденцію, що вирощування винограду в теплицях стає більш поширеним в південних регіонах України», – каже Людмила Баранець.



«Стає більш поширеною тенденцією вирощування в закритому грунті столового винограду, що дозволяє отримати продукцію традиційних сортів на 2-3 тижні раніше, коли тримається досить висока ціна на виноград.

Однак зараз вирощування столового винограду в закритому грунті – це поодинокі випадки і займаються цим тільки ентузіасти, хоча в Європі це дуже поширено.

Цілком можливо, що найближчим часом це стане реальним економічно виправданим бізнесом в різних регіонах нашої країни», – зазначає експерт.

«На мій погляд, зараз для малих фермерів, які мають 2-3 гектара винограду, що вирощується в закритому грунті, є найбільш оптимальним варіантом господарювання.

Вирощування в закритому грунті в рази підвищує шанси на отримання кращого врожаю винограду, при дотриманні технології вирощування винограду та проведенні всього комплексу агротехнічних заходів.

Догляд та вирощування винограду в тепличних умовах не такий складний, як здається, і не дуже відрізняється від вирощування у відкритому грунті. Однак є і певні нюанси», – каже Людмила Баранець.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!