Вирощування монарди може стати надприбутковою справою для фермерів посушливого півдня України

0 676

На півдні України останнім часом набуває популярності нова пряна ароматична лікарська культура – Монарда двійчаста. У широких колах про неї знають зовсім мало, але деякі фахівці вже встигли дізнатися про неї багато цікавих фактів, таким чином розкриваючи її корисні властивості.

Аспірантки Миколаївського національного аграрного університету Олена Дробітько спільно з Іриною Янченко провели низку досліджень нової для південного регіону України рослини, а також вивчили можливості вирощування ефірних рослин на півдні України, що допоможе в розвитку фармації.

За словами Олени, культура хороша тим, що з неї можна зібрати два врожаї за рік. На середину червня припадає час її цвітіння, після чого відбувається перша черга прибирання – зрізання її вегетативної маси. А ось з листя і суцвіть монарди роблять ефірне масло. Пізніше, на початку осені, подібні процедури можна повторити, але вже без збору кольору.



Зацікавившись цією культурою, Дробітько написала наукову роботу, вивчивши адаптаційні можливості Монарди двійчастої в умовах південного Степу України. У зв’язку з цим в 2014 році в Миколаєві нею було закладено експерементальну ділянку, на якій протягом кількох років вивчалися нові властивості

“На півдні України культура вигідна тим, що вона добре адаптується до наших умов – вона посухостійка. Ми досліджували її різні властивості: вивчали її водо утримуючі властивості, робили зрізи листя, розраховували вплив кореневих виділень на мікробіоту грунту і багато іншого”, – каже фахівець.

Головним достоїнством монарди, на думку Олени, є її склад. Вона містить велику кількість ефірного масла, яке останнім часом, після анексії Криму, користується в Україні величезним попитом. Тепер саме в південних регіонах стало реальним вирощування ефірних рослин

“У складі монарди є ефірні масла, які використовують як ополіскувач рота, бо в складі масла є бактерицидні властивості. У неї дуже великий вихід масла в порівнянні з іншими ефіроолійних культурами”, – розповідає аспірант аграрного університету.


Як заробити на нішевих продуктах в Україні? В яке крафтове виробництво доцільно інвестувати і які технології допоможуть зібрати максимальний врожай?

Відповіді на ці питання Ви почуєте від провідних агрофахівців під час Міжнародної конференції:

“Ніші. Технології. Інвестиції” з циклу “Збільшення прибутків в агробізнесі”

від Sapienza.media

28 жовтня у Міжнародному Виставковому Центрі (МВЦ, Київ).  

 

SEEDS.org.ua за інформацією АгроЮг

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!