Випуск зелених облігацій може стати фундаментом для нових екопроєктів в регіонах України

0 1 969

Зелені облігації, як окремий вид цінних паперів, в Україні з’явилися не так давно. Однак перспективи вони мають чималі. Особливо для реалізації масштабних проєктів екологічного спрямування на місцевому рівні, пише SEEDS. 

Про це розповів Євген Хлобистов, доктор економічних наук, професор кафедри екології НУ «Києво-Могилянська академія», експерт численних міжнародних фінансових інституцій під час семінару організованого «CowBoyky: Український Дикий Захід».

«Для місцевого самоврядування випуск зелених облігацій є цікавим і привабливим. Реалізація масштабних проєктів екологічного спрямування на місцевому рівні неможлива без додаткового залучення коштів, а цих коштів сьогодні в країні фактично немає.

Наші банки на сьогодні не готові виступати справжніми потужними інвесторами для місцевих екологічних ініціатив. Тому випуск зелених облігацій який буде достатньо забезпечений місцевою активністю, ресурсами можливостями потім їх реалізувати в конкретні прибуткові проєкти, це є вихід з цієї ситуації», – переконаний Євген Хлобистов.



«Яка на сьогодні мета створення зелених облігацій? Створення ринку зелених облігацій може бути значним кроком України на шляху імплементації європейських стандартів розвитку зеленої енергетики, енергонезалежності та захисту навколишнього середовища.

Крім того, поява нового фінансового інструменту, який відповідає принципам та вимогам світового ринку капіталу, дозволить спрямувати акумулювати фінансові потоки на розробку і фінансування вітчизняних екологічних проектів», – додає економіст.

На жаль сьогодні в Україні розробка та впровадження проектів відбувається не дуже активно, каже експерт.

«Для порівняння: використання альтернативних джерел енергії без урахування гідроенергетики у загальному об’ємі виробництва електроенергії в Україні складає 1,5% відсотки, тоді як цей же показник у Німеччині перевищує 33%. Така ж ситуація і з іншими «зеленими» проектами», – каже фахівець.



«Зелені облігації – відносно новий фінансовий інструмент. Їх випуск на світовому ринку зростає в геометричній прогресії. У 2007 році вперше в світі було випущено зелених облігацій на загальну суму 860 мільйон доларів. Це досить велика сума, як для такого стартового інструменту.

Розвиток був достатньо бурхливий. В 2018 році цей показник становив вже 167 мільярдів доларів. Зростання  шалене. Фактично ми маємо зростання у геометричній прогресії.

У 2019 році кількість облігацій оцінюється у 250 мільярдів доларів. 2020 році, попри пандемію, ще на початку року експерти називали 350 мільярдів доларів, що потрібно очікувати від зелених облігацій», – зазначив Євген Хлобистов.


12 серпня 2020 року Президент підписав Закон України № 738-ІХ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів” (“Закон №738-ІХ”), яким передбачено викладення Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок” в новій редакції. Закон № 738-ІХ вперше вводить в обіг зелені облігації як окремий вид цінних паперів, а також встановлює порядок та особливості їх емісії.

Зелені облігації – це ще один інструмент, що дозволить   залучати кошти у масштабні еко-проекти в Україні: енергоефективність, термомодернізацію бюджетних установ, управління відходами, альтернативну енергетику, електротранспорт тощо.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!