Винороби Закарпаття планують відроджувати аборигенні сорти винограду
Неподалік Мукачева, у селі Пістрялово, виноградар і винороб Іван Паук з родиною доглядає понад 30 гектарів виноградників. Іван Паук виноградар у третьому поколінні, вирощуванням винограду займається 25 років, пише SEEDS.
«Я живу спогадами про маму, про діда, який був виноградарем, і зараз я продовжую цю справу. Розумію процес роботи, як це все виконував мій дід, і бачу, я його трохи примножив – у мене вже більше гектарів.
Але кількість – це не показник. Це повинно трансформуватися у переробку. Тому заснував родинне «Шато Паук», яке і вирощує виноград, і працює над виготовленням вина. Я хочу це вдосконалити», – розповів Іван Паук виданню Zaholovok.com.ua.
Зараз на виноградниках Іван Паук вирощує різні сорти – більшість європейських – Совіньйон Блан, Шардоне, Біанка, Трамінер, Мерло, Каберне Совіньйон, Голодрига рожевий.
«Палітра не дуже велика, але моя мета і завдання – відомі світові сорти у нашому виконанні. Тобто вирощувати виноград у закарпатських природних кліматичних умовах мукачівського теруару, робити вино і знайомити цей продукт і з туристами, і зі споживачами», – каже Іван Паук.
Читайте також: Українська агросенсація – сорт солодкої кукурудзи із фіолетовими зернами підкорив серця фермерів
Щодо сортів винограду, фермер зазначає, що загалом закарпатські малі винороби мають на меті також відновлювати типові, аборигенні сорти винограду для Закарпаття, які наразі є в розсадниках Угорщини, але для цього спочатку їх необхідно внести у реєстр сортів рослин України.
Крім того, об’єднання виноробів планує зареєструвати географічне зазначення «Вина Срібної Землі». Спільнота виноградарів та виноробів Закарпаття – досить дружня, виробники постійно спілкуються між собою і вирішують, яким чином якісно розвивати галузь та повертати їй кращі традиції, які частково були втрачені.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!