Вино воєнного часу: особливий смак винограду з Бородянки
Віталій Обштат із Бородянки вже понад 10 років захоплюється виноградарством. Нині на його плантаціях росте більше 40 сортів винограду, з якого господар виготовляє вино, пише SEEDS.
Доглядати за виноградниками чоловікові допомагає дружина Наталія, яка заради такого його захоплення пожертвувала частиною городу та квітника.
«Ми живемо у приватному секторі, де побудували будинок і заклали сад. З часом я зацікавився виноградарством і займаюся ним уже більше 10 років. Окрім Бородянки, у мене ще є ділянка під виноградом у Бучі. Із самого початку частину вирощував для вина, а столові сорти – для споживання. Починав із «Ізабелли», бо вона не боїться грибкових захворювань, які знищують цінні сорти винограду, та «Лідії». Тепер вирощую понад 40 сортів», – розповів Укрінформу пан Віталій.
Минулого року сім’я пережила окупацію в Бородянці. Наталія та Віталій пригадують, як у їхньому будинку проводили обшук російські війська, як над ними пролітали ворожі снаряди, як вороги облаштували бійниці в недобудованому домі в Бучі.
Після звільнення селища подружжя взялося господарювати на своїх виноградниках у Бучі та Бородянці, щоб зібрати врожай і виготовити вино, з яким святкуватимуть перемогу України у війні.
За словами пана Віталія, із зібраного врожаю вдається виготовити до 120 л вина. Раніше напій зберігали в бутлях у погребі, а згодом винороб освоїв технологію пастеризації, тож тепер розливає його в пляшки, закорковує і приклеює символічну етикетку. Домашнього вина подружжя не продає – вживають у сімейному колі, частують друзів і знайомих.
Читайте також: Українські поля допоможе розміновувати штучний інтелект
Пані Наталія додає, що минулорічні вина відрізняються за смаком від тих, які її чоловік виготовляв до повномасштабної війни. У них стриманіший, ніжніший та м’якший смак.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!