Війна в Україні сприяє наступу небезпечної алергенної рослини – амброзії

0 225

В багатьох містах України на початку вересня традиційно запровадили карантин через розповсюдження дуже алергенної рослини – амброзії. Її зриватимуть та спалюватимуть, а при сильному засміченні – скошуватимуть або вириватимуть із корінням, пише SEEDS.

Період цвітіння і вироблення пилка починається з липня і закінчується у жовтні, але були випадки, коли спеціальні установки, що вловлюють пилок, фіксували його аж до 1-го листопада.

Читайте також: Ветеранська сокарня у Тернополі знайшла незвичайний підхід до переробки фруктів

Батьківщиною амброзії вважають Північну Америку, тобто вона аж ніяк не притаманна нашому регіону, проте, потрапивши до нас під час Першої світової війни з ленд-лізом (коли разом з пшеницею до нас «заїхало» і її насіння – ред.), вона широко засіялася і «забуяла» скрізь по шляху руху автотранспорту. Однак під час війни в Україні її розповсюдження стало просто катастрофічним.

«За звітами екологів, впродовж 24 місяці повномасштабної війни в повітря було викинуто 175 мільйонів тонн СО2, але, якщо для екології і населення це вкрай негативний фактор, то для амброзії – дуже позитивний! Адже при підвищенні рівня СО2 – у цієї рослини суттєво зростає виробництво пилка. І на сьогодні амброзія виробляє пилка на 61 відсоток більше, ніж зазвичай», – розповіла Укрінформу Ольга Наумова, кандидатка медичних наук, лікарка-алерголог Центру алергічних захворювань верхніх дихальних шляхів (ДУ «Інститут отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка НАМН України»).

Крім того, в самому пилку збільшується кількість пилкових зерен – вони стають дрібнішими і здатними підніматися з повітрям на висоту до 1 кілометра та долати з вітром довжелезні відстані, каже фахівчиня.

До того ж амброзія – це бур’ян, який чудово росте на пошкоджених ґрунтах і зараз проблема в тому, що зона бойових дій – найбільш оптимальна для її проростання. Крім того, що вона швидко захоплює розорані, але не засіяні культурними рослинами землі, внаслідок вибухів змінюється PH ґрунтів, а чим кисліший ґрунт, тим краще на ньому буде рости амброзія.

«Найменші часточки пилкових зерен вітром переносяться на дуже великі відстані, зокрема, і з зони бойових дій, де поля не засіяні, а амброзія відразу агресивно займає ці місця. І кількість пилку, який летить з тих місць зараз, на жаль, катастрофічно висока», – каже лікарка-алерголог.

Симптоматика сезонної алергії не залежить від алергену: чи це амброзія, чи лугові трави, клініка буде однакова: закладеність носа, чхання, нежить, сльозотеча, почервоніння та свербіж очей. Але цього року, за словами алерголога Наумової, у клінічній симптоматиці алергії на амброзію у більшості людей спостерігається кашель.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!