Вигідний бізнес: кролівництво. Історія фермера з Черкащини

0 1 726

Олександр Цюрупа вже більше 10 років успішно займається кролівництвом. Фермер вважає, що у нашої країни великий потенціал у вирощуванні кроликів. Але, підприємець не планує зупинятися лише на ринку України, а й готується до експорту своєї продукції, вже навіть має сертифікацію для мусульманських країн. З чого починався бізнес та як вдалося зробити його прибутковим читайте на SEEDS.

Олександр Цюрупа виріс у місті, але щоліта їздив в село до бабусі. Він захоплювався роботою фермерів і тим, як вони створюють свій продукт. В агробізнес Олександр потрапив уже в дорослому віці – у складі команди, яка допомагає вийти з кризи.

До цього у мене був досвід в торгівлі й будівництві, і мені було цікаво щось створити, відчути виробничий процес. І ось, з’явилася можливість зайнятися кролівництвом, – згадує фермер Олександр Цюрупа.

Історія підприємства починається з 2006 року. Тоді з’явилося перше приміщення з кроликами. Виробник поставив перед собою мету зробити якісний продукт, щоби реалізовувати свій товар в магазинах. Адже до цього кроляче м’ясо вважалося виключно базарним продуктом.

Ферма розташована в екологічно чистому районі Черкаської області. На сьогодні підприємство є найбільшою кролефермою в СНД. Тут є 8 приміщень-крільчатників, а також комбікормовий завод.

Крім того, недалеко звідси, в 20-ти км від нас, є переробне підприємство, де відбувається забій, пакування і відправка продукції в торговельні мережі. У нас повний виробничий цикл: від вирощування до полиці магазину”, – відзначає Олександр Цюрупа.

Годують кролів комбікормом власного виробництва, для якого купують спеціальну сировину. Під час вирощування використовують французькі технології.

Зараз на фермі росте близько 80 тисяч тварин. 13,5 тисячі з них – маточне поголів’я.

М’ясо кролика вважається дуже корисним і дієтичним.

Кролик не витримує хімічних навантажень, які може витримати свиня або птиця, тому хімії ми не даємо взагалі. Не застосовуються жодні гормональні препарати, антибіотики. Також кролі не піддаються ін’єкційному лікуванню”, – пояснює ветеринар-технолог Володимир Яровий.

За словами дієтолога Світлани Лутенкової, у м’ясі кролика найбільша м’язова щільність, засвоюваність його м’яса в нашому організмі – 90%.

У продажах Олександр Цюрупа не збирається зупинятися тільки на українському ринку. Фермер уже планує експортувати свою продукцію за кордон, наприклад, у мусульманські країни. Для цього навіть зробили спеціальну сертифікацію “Халяль“.

Кролеферма – це дуже вигідний бізнес в Україні, каже Олександр. У 2012 році, відвідуючи Францію, щоб ознайомитися з їх технологією вирощування кроликів, він для себе відзначив, що наша країна нічим не гірша і має дуже великий потенціал.

Потенціал нашої країни – величезний. Просто потрібно розвивати своє і вкладатися максимально, тоді буде результат. Спочатку він буде на підприємстві, потім – у селі, районі, в країні. Всі пройшли цей шлях. І ми не унікальні – нам теж потрібно його пройти. Я б навіть сказав, що в деяких моментах ми – крутіші. У нас люди дуже працьовиті й високоінтелектуальні”, – наголошує фермер.

SEEDS  за матеріалами UaTv

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!