#Відеомаркетинг. Збільшити продажі – викликати бажання купувати
Це було перед новорічними святами. До мене звернулись знайомі. Треба було допомогти зі збільшенням продажів певної продукції. Тої, яка в Україні особливим попитом не користується, на відміну від Європи.
Рішення по збільшенню продажів мало бути швидким. Малозатратним. Та, особливо –охватити якомога більше цільової аудиторії. Тому – ідеально підійшло відео.
Ці зйомки закарбувались у моїй пам’яті, тому що вони були досить екстремальними. Оператору довелось знімати на швидкості – висунувшись у вікно. Більш того, за декілька годин ми зняли три відео, а не одне. Наша команда сильно попрацювала, з мінімальним складом техніки та персоналу на знімальному майданчику.
Я згадала ці зйомки, коли випадково натрапила на рекламу 1993 року. Коли у США промотували більш активне споживання м’яса.
У ролику нема жодного бренду, лише товар. Котрий може продаватись під будь чиїм лейбом. Тому що задача ролику – це не просування конкретного бренду, а сектору бізнесу уцілому.
Одразу видно що сценаристи працювали разом з маркетологами, тому що є намагання охватити якомога ширшу аудиторію. Відеоролик готували для телеканалів – видно формат, навіть коли пройшло 25 років.
Чи дотримані у ролику три важливі характеристики відеомаркетингу:
- Історія – ні, повноцінної історії немає, лише певні «вирвані» образи з історії;
- Емоція. Є намагання викликати емоцію тим, що ким би ти не був, але потреба у вечері у тебе така як у всіх.
- Призив до дії. Так, явна – «що на вечерю – м’ясо».
Характеристики ролику:
– яку рису підкреслив відеоролик: дослідження, турбота про близьких;
– чи був використаний сценарій: так;
– чи є привід скористуватись продукцією: так;
– чи є цільова аудиторія: так, чоловіки і жінки 30+;
– що саме рекламують в ролику: сектор бізнесу;
– порівняння з конкурентами: ні;
– основна розповідь: про потреби;
– по відчуттям (затягнуте рекламне відео): ні;
– чи надуманий ролик: ні ;
– Визиває довіру: у певному сенсі – так.
Цікавий той факт, що подібних відео в цей період 1993 року була випущена серія. Однакового хронометражу, та основою – сім’я та зустріч за вечерею. І видно, що реклама пов’язана з подією – вечеря сім’ї.
В одному з роликів – був використаний інструмент як порівняння. Мовляв – приготувати певну страву з м’яса можна за – наприклад півгодини. Погодьтесь, швидше ніж доставка п_
І так само як людині необхідна фізична їжа, їй необхідна й більш невагома їжа – образи. Якими образами ви годуєте своїх клієнтів?..
Катерина Дьяченко
Спеціально для SEEDs.org.ua
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!